40% по-малко контузии на световното в Бразилия

40% по-малко контузии на световното в Бразилия

Тежките контузии са само 7, но Неймар е сред тях

40 процента по-малко контузии има на световното първенство в Бразилия в сравнение с предишните шампионати на планетата, отбелязаха от медицинската комисия на ФИФА. Основна причина за намаляване на броя на контузените е в по-чистите единоборства между играчите, както и по-тежките санкции за футболистите, които извършват опасни нарушения.

Общо 95 контузии са регистрирани до момента на световното първенство в Бразилия, като по-тежките травми са седем, включително на Неймар от Бразилия, който получи фрактура на гръбначен прешлен и Ектор Морено от Мексико, който счупи крак.

За тежки се считат контузии, които изваждат играч от строя за повече от месец. "Статистически на първенствата през 1998 и 2002 година имаше 2,7 процента контузии на мач, а сега са средно по 1,6 процента", каза Иржи Дворжак от лекарската комисия на ФИФА. 

Норвегия ще празнува Мондиал 2026 с бира в ръка

Министър-председателят на Норвегия Йонас Гар Стьоре обеща да намери начин феновете да могат да консумират алкохол по време на късните мачове на националния отбор на Световното първенство по футбол догодина.

Инфантино бе обвинен за нарушаване на правилата на ФИФА

Причината е свързана с Доналд Тръмп

Бивша звезда във ВЛ се завърна в националния си отбор

Край на двугодишната пауза за Уилфред Заха

Меси пак влезе в историята на МЛС (ВИДЕО)

След като спечели шампионската титла с Интер Маями, Лионел Меси очаквано взе и приза за Най-полезен играч в Мейджър Лийг Сокър

Неймар: Сърцето ми винаги ще принадлежи на Сантос

Нападателят на Сантос Неймар сподели емоциите си след мача от 38-ия кръг на бразилското първенство, в който неговият отбор победи Крузейро с 3:0.

Официално: Серхио Рамос остана без отбор

Да, това беше последният ми мач, призна бранителят

Интер Маями стигна до титлата в МЛС, Меси герой

Трета купа за аржентинеца в САЩ

Меси и Интер Маями триумфира в МЛС (ВИДЕО)

Две асистенции на аржентинеца за успеха

Стоичков с важна роля преди Световното (ПЪЛНА ПРОГРАМА)

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков взе участие в церемонията, на която ФИФА официално представи програмата по дни и часове на Мондиал 2026 следващото лято.