Анчелоти и Шаби Алонсо в спорт за Треньор на годината на ФИФА

Анчелоти и Шаби Алонсо в спорт за Треньор на годината на ФИФА

Ето кои са всички номинирани в категорията

Шаби Алонсо (Байер Леверкузен) и Карло Анчелоти (Реал Мадрид) са сред номинираните за най-добър треньор на годината на списание Франс Футбол. 

Алонсо изведе "аспирините" до спечелване на дубъл (купа и титла в Германия), докато Анчелоти е начело на "белите" при 15-ия им триумф в Шампионската лига. Мадридчани завършиха на първо място в Примера дивисион.

Останалите номинирани са носителят на Лига Евро през 2024 година Джанпиеро Гасперини (Аталанта), шампионът на Англия с Манчестър Сити Пеп Гуардиола, Лионел Скалони, който изведе Аржентина до трофея в турнира Копа Америка, както и Луис де ла Фуенте - европейски шампион с Испания. 

Номинираните за отбор на годината са: Манчестър Сити, Реал Мадрид, Байер Леверкузен, Борусия Дортмунд и Жирона.

Победителите ще бъдат обявени на церемонията по връчването на "Златната топка" на 28 октомври.

Турски национал скочи на феновете, може да бъде изключен

Турският национал Керем Актюркоглу се оказа в центъра на сериозен скандал след инцидент с привърженици по време на двубоя срещу Парагвай на Мондиал 2026

Потвърдиха, че паузите за хидратация влияят на мачовете

Въведените за Световното първенство триминутни „освежителни паузи“ станаха обект на множество критики

В Нидерландия изтръпнаха за състоянието на Ван Дайк

Капитанът на Нидерландия Вирджил ван Дайк притесни всички в щаба на националния отбор, след като призна, че е загубил чувствителност в горната част на своя крак по време на победата над Швеция

Откриват огромна статуя на Меси в Аржентина

Статуя на Лионел Меси беше открита в аржентинския град Неукен, съобщи The New York Times.

Халф на Англия: Мога да направя асистенция от всяко статично положение

Халфът на английския национален отбор по футбол Деклан Райс предчувства, че може да направи асистенция при всяко изпълнено статично положение, възползвайки се от наученото в Арсенал в хода на сезона.

И треньорът на Уругвай скочи на паузите за хидратация

Селекционерът на Уругвай Марсело Биелса подкрепи негативните оценки за идеята на ФИФА на това Световно първенство да се правят почивки за хидратация в средата на двете полувремена.