Ангола и Мароко също не си вкараха

Ангола и Мароко също не си вкараха

Без гол в първия ден за Купата на Африка, всички отбори в Група "А" взеха по една точка

Ангола и Мароко направиха 0:0 във втория мач от първия ден на Купата на Африканските нации. Двата отбора повториха резултат от мача на откриването ЮАР – Кабо Верде. Така все още чакаме първия гол в турнира.

На стадион „FNB” в Йоаханесбург Мароко изигра по-добра първа част, а Ангола затвърди традицията да няма победа над този съперник на международната сцена.

Мароко остави извън турнира две от звездите на страната – Адел Таарабт и Маруан Шамак по решение на селекционера Рашид Тауси.
Двубоят започна в отлично темпо и Матеус пусна за Минго Биле, който стреля, но стражът на Мароко – Лмягри се хвърли и спаси.

Мароко отвърна с удар на Ел Ахмади от 20 метра, който бе отразен от Лама. Вратарят направи и втора добра намеса след хубав далечен шут на Ел Хамдауи, който играе за Фиорентина.

Мароко постепенно наложи своя стил на игра, но Ел Ахмади и Айсади от Ливърпул не бяха точни.

В края на полувремето играта замря, а Матеус опита да си изпроси дузпа за съприкосновение с Бенатиа, но справедливо не получи наказателен удар.

Веднага след почивката Ангола пропусна страхотен шанс. Вратарят Ламягри изпусна топката, Гилерме бе пред празна врата, но стреля неточно.

Звездата на Монпелие Юнес Белханда влезе като резерва за Мароко, въпреки че води важни преговори за трансфер във Фенербахче.

Амрабат центрира остро по земя, но нямаше кой да засече.

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Манучо можеше да донесе победа на Ангола, но стреля неточно след грешка в защитата на противника.

Ангола имаше един последен шанс да вземе трите точки. Матеус центрира перфектно, Манучо плонжира, но не успя да засече точно и мачът завърши 0:0.

След първите мачове в Група „А” на Купата на Африка и 4-те отбора имат по една точка след две ремита по 0:0.

В следващите срещи ЮАР играе с Ангола, а Мароко с Кабо Верде.
Реал: Гордеем се, че се радвахме на треньор като Анчелоти

Ръководството на Реал Мадрид обяви официално, че клубът се разделя с Карло Анчелоти. С италианеца е постигнато споразумение за прекратяването на неговия договор като треньор на отбора. 

Отстраненият президент на бразилския футбол няма да обжалва

Отстраненият от поста президент на Бразилската футболна конфедерация (КБФ) Едналдо Родригеш официално оттегли жалбата си да бъде върнат на поста след отстраняването му от съда в Рио де Жанейро миналата седмица.

Саудитски милиони примамват Индзаги

Треньор на Интер Симоне Индзаги е получил оферта да поеме саудитския Ал-Хилал с годишна заплата от 20 милиона евро.

Варан: Анчелоти може да върне Бразилия на върха

Карло Анчелоти е напълно способен да върне славата на бразилския национален отбор, заяви бившият защитник на Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед - Рафаел Варан

Неймар преподписва със Сантос

Въпреки че завръщането на Неймар в Сантос не отговаря напълно на очакванията му, звездата е в напреднала фаза на разговори за удължаване на настоящия си договор

ОФИЦИАЛНО: Меси отново е национал на Аржентина

Селекционерът на Аржентина – Лионел Скалони, обяви предварителния състав за световните квалификации срещу Чили и Колумбия

Роналдо все още е най-скъпоплатеният атлет в света

Петкратният носител на Златната топка Кристиано Роналдо остава най-високоплатеният спортист, според публикуваната в уебсайта на списание Forbes класация

Лионел Меси с асистенция при равенство на Интер Маями

Интер Маями и Сан Хосе завършиха 3:3

Изненада! Роналдо може да се върне в Спортинг

Нападателят на Ал Насър Кристиано Роналдо обмисля завръщането си в Спортинг Лисабон, след като договорът му със саудитския клуб изтича това лято, съобщава Calciomercato, позовавайки се на beIN Sports.