Аржентина също спря футбола

Аржентина също спря футбола

Планираната пауза обаче е само две седмици

Футболът в Аржентина спира поне до 31 март заради коронавируса, информират местните медии. Решението все още не е обявено официално от правителството, но на практика самите футболисти вече го взеха на извънредна среща на профсъюза им.

Двубоят  за купата на аржентинската Суперлига между Ривър Плейт и Атлетико Тукуман преди три дни не се проведе, тъй като от Ривър заключиха стадиона си и не допуснаха нито играчите на Атлетико, нито съдиите и делегата.

Футболът в цяла Южна Америка е парализиран, като днес спирането на мачовете беше анонсирано от Боливия и Чили, а Аржентина остана последната страна, която все още не беше обявила това решение.

 
От правителството ще призоват телевизиите, които държат тв правата, да удължат автоматично договорите на клиентите със срока, в който действа забраната за футбол.
 
По принцип Аржентина не е засегната много от пандемията, като позитивните случаи са предимно "внос" от Европа. Ситуацията обаче се усложнява и правителството предприема превантивни мерки като затваряне на граници, ограничаване на движението и други, които вече се прилагат в най-засегнатите страни.
ФИФА учреди награда на мир

Международната футболна федерация (ФИФА) учреди награда за мир, която ще се връчва за изключителни постижения в борбата за мир и единство, съобщават от централата.

Румънец пое националния отбор на Зимбабве

Зимбабве назначи Мариан Мариница за нов селекционер на националния отбор около шест седмици преди финалите за Купата на африканските нации.

Гол на Меси не беше достатъчен за Интер Маями да затвори серията срещу Нешвил (ВИДЕО)

Серията между двата отбора беше изравнена

Роналдо с нови два гола за Ал Насър (ВИДЕО)

Отборът му победи Ал Файха

Палмейрас стори немислимото и е на финала за Копа Либертадорес

Палмейрас влезе в историята, след като направи немислимото – разгроми ЛДУ Кито с 4:0 на своя "Алианц Парк" и заличи пасив от 0:3 от първия мач, за да се класира за финала на Копа Либертадорес

Саудитска Арабия отказа на Меси

Саудитска Арабия е отказала предложение на световната суперзвезда Лионел Меси, който е искал да се присъедини към първенството на страната за период от четири месеца преди Световното първенство през 2026, според спортен ръководител в страната.

Фламенго се класира за финала на турнира Копа Либертадорес

Фламенго се класира за финала на Копа Либертадорес, след като завърши 0:0 с Расинг Клуб (Аржентина) в среща-реванш от полуфиналите.

Аврам Грант напусна Замбия

Аврам Грант напусна треньорския пост националния отбор на Замбия само осем седмици преди началото на Купата на африканските нациите в Мароко.

В Бразилия: Продават "Маракана"

Властите в Рио де Жанейро планират да продадат митичния стадион