Безредици в Буенос Айрес след загубения финал

Безредици в Буенос Айрес след загубения финал
Източник: БГНЕС

Най-малко 15 души бяха арестувани по време на безредиците, избухнали близо до обелиска в центъра на Буенос Айрес след поражението на Аржентина на финала на Световното първенство по футбол, съобщиха аржентинските медии.

„Трима полицаи бяха ранени при нападенията. Регистрирани са и кражби на телефони и лични вещи. Официални източници потвърдиха, че най-малко 15 души са арестувани във връзка с тези инциденти“, съобщи TN.

Според информациите, след мача хиляди фенове са се събрали при обелиска, за да изразят подкрепата си за националния отбор. Първоначално ситуацията била под контрол, но по-късно група хора започнали да хвърлят камъни и бутилки по полицията. Няколко души се покатерили и по оградата около обелиска, което довело до полицейски задържания.

Според Кларин, седем полицаи са ранени при сблъсъците. Вестникът съобщава, че служителите на реда са използвали сълзотворен газ и водни оръдия, за да разпръснат буйстващите фенове.

На финала Испания победи Аржентина с 1:0 в продълженията. Феран Торес отбеляза единствения гол в 106-ата минута след асистенция на Нико Уилямс. 

Алексис Санчес потегля към Канада

Чилийската футболна звезда Алексис Санчес е напът да продължи кариерата си в Мейджър Лийг Сокър (МЛС), като се присъедини към канадския клуб Монреал, който ще го привлече със свободен трансфер, съобщи Фабрицио Романо

Съдията, който ФИФА изхвърли, а УЕФА прибра призова реферите да мечтаят

Сомалийският съдия Омар Артан призова амбициозните съдии „никога да не спират да мечтаят“ преди да сътвори история като първия неевропеец, съдия на Суперкупата на Европа в сряда в Залцбург.

УЕФА, КОНКАКАФ и Азиатската футболна конфедерация призоваха за независима проверка на Джани Инфантино

Европейската футболна асоциация (УЕФА), Конфедерацията на футбола в Северна, Централна  Америка и страните от Карибския басейн (КОНКАКАФ) и Азиатската футболна конфедерация (АФК) призоваха за провеждане на независима проверка на президента на ФИФА Джани Инфантино, който предложи да се продадат част от правата на Световното първенство на честни инвеститори. Това се съобщава в открито писмо на трите организации, което бе публикувано на сайта на УЕФА и е цитирано от ТАСС.

Неймар се събира с Меси и компания в Интер (Маями)

Бивш съотборник на бразилеца сподели тези виждания

Меси се прибра в Аржентина за погребението на баща си

Нападателят пропусна мача с Монтерей

В Аржентина: Почина бащата на Лео Меси

Хорхе Меси си отиде на 68-годишна възраст, съобщава вестник "Infobae"