Бивш шеф във ФИФА отнесе доживотно наказание за корупция

Бивш шеф във ФИФА отнесе доживотно наказание за корупция

Уорнър напусна ФИФА през 2011 година

Международната футболна асоцация (ФИФА) наказа доживотно бившия вицепрезидент Джак Уорнър, който беше признат за виновен по разследване за корупция и влияние с позицията си около вота за домакинства на световните първенства през 2018 и 2022 година.

Решението беше взето от Етичната комисия, докато самият Уорнър се противопоставя на екстрадация от Тринидад и Тобаго за САЩ по течащо дело за рекет, системни финансови злоупотреби и пране на пари.

След като беше замесен в корупционен скандал, Уорнър напусна ФИФА през 2011 година. Тогава ФИФА обяви официално, че той "запазва своята невинност до доказване на противното". Във вторник обаче от международната централа заявиха, че бившият вицепрезидент на организацията е "извършил поредица от административни злоупотреби по време на кариерата си като високопоставен и влиятелен член както във ФИФА, така и в зона КОНКАКАФ".

От ФИФА добавят, че Уорнър е бил въвлечен в "предлагане, приемане и получаване на нерегламентирани плащания".

Игор Тиаго с шанс за Мондиал 2026

Анчелоти има два дилеми със състава

Агуеро се контузи на мач на ветерани, оперираха го

Травмата му е в долната част на левия крак

Треньорът на Аржентина говори за бъдещето на Меси в националния

Селекционерът на аржентинския национален отбор Лионел Скалони говори за бъдещето на Лионел Меси.

Селекционерът на Ирак: Направихме щастливи 46 милиона души

Ирак грабна последното свободно място на Световното първенство, след като победи Боливия с 2:1 в плейофен двубой във вторник вечер, подпечатвайки завръщането си на Мондиал след 40-годишно отсъствие.

Турция празнува Мондиал 2026

Турция отпразнува завръщането си на Световното първенство по футбол, след като сложи край на 24-годишно чакане, а играчи и фенове изразиха гордост и предпазлива амбиция след победата си над Косово в плейофите.

Роналдо се завърна

Кристиано Роналдо официално се завърна.