Бока затъна след скучно 0:0 (ВИДЕО)

Химнасия (Ла Плата) и Индепендиенте завършиха наравно 3:3 в драматичен мач

Химнасия (Ла Плата) и Индепендиенте завършиха наравно 3:3 в драматичен мач от първа зона на аржентинското първенство по футбол, докато Бока Хуниорс спечели само точка след 0:0 срещу Уракан в мач от 14-ия кръг на втората група.

Масимилиано Меса вкара два гола в полза на Химнасия в четвъртата и 42-та минута, но Мартин Николас Бенитес и Диего Вера изравниха резултата с попадения в рамките на три минути в началото на второто полувреме. Факундо Ореха даде отново аванс на домакините в 85-та минута, а крайното 3:3 беше оформено от Леандро Мигел Фернандес в добавеното време на срещата.

Химнасия няма загуба четири поредни мача и заема пето място в генералното класиране при точка аванс срещу Индепендиенте, който пък няма победа в последните си три двубоя. Лидери в класирането с по 30 точки и осем пред Химнасия са отборите на Годой Крус и Сан Лоренсо.

Бока Хуниорс остана на девето място в класирането на втора зона и изостава с цели 18 точки от лидера Ланус. "Червените" надвиха с 2:0 Алдосиви и остават категорични фаворити за място във финалния мач между двете зони, който ще определи и шампиона на Аржентина.

ОФИЦИАЛНО: Футболът вече има световен ден