Бразилия иска Анчелоти още преди Мондиал 2026

Бразилия иска Анчелоти още преди Мондиал 2026
Източник: БГНЕС

Бразилската футболна федерация се опитва да ускори преговорите със старши треньора на Реал Мадрид Карло Анчелоти, съобщава журналистът и трансферен експерт Фабрицио Романо в социалните мрежи

Представители на федерацията искат италианецът да води националния отбор на Бразилия преди началото на Световното клубно първенство. Отбелязва се също, че за да се ускори процесът, те ще останат в Мадрид поне до края на следващата седмица.

По-рано беше съобщено, че Анчелоти може да бъде уволнен, ако отборът загуби точки в мача от 32-ия кръг на Ла Лига срещу Атлетик Билбао по-късно днес.

Испанските медии също от няколко дни пишат, че специалистът ще напусне "Сантяго Бернабеу" в края на сезона.

Досега в кариерата си Анчелоти е водил само клубни отбори - Реджина, Парма, Ювентус, Милан, Челси, Пари Сен Жермен, Реал (Мадрид), Байерн (Мюнхен), Наполи и Евертън.

Анчелоти зачеркна бразилците над 30 години

Неймар, Каземиро и Данило не са в плановете на селекционера на бразилския национален отбор Карло Анчелоти, който иска да подмлади състава за Копа Америка 2028.

Трагедия! Бивш играч на ЦСКА загина под срутена стена

Бившият футболист на ЦСКА Тасио е починал при срутване на стена в Рио де Жанейро, съобщават от Ботафого, един от клубовете, в които футболистът е играл. 

Арне Слот потегля към Саудитска Арабия?

Бившият мениджър на Ливърпул Арне Слот е сред кандидатите за нов старши треньор на саудитския Ал Ахли, научи talkSPORT

Меси поднови тренировки след Мондиал 2026

Аржентинецът вече е на разположение на клубния си тим

Почетино подписва нов договор със САЩ?

Селекционерът на американския национален отбор Маурисио Почетино е близо до нов договор с Американската федерация по футбол, съобщава "Атлетик"

Скандалът се разраства: Инфантино изнудвал асоциациите-членки на ФИФА

Президентът на ФИФА Джани Инфантино е заявил на 211-те си асоциации-членки, че всяка от тях ще получи по 40 милиона долара, ако се съгласят с плана му за продажба на Световното първенство