Бразилия дава гаранции за добра организация на Мондиал 2014

Бразилия дава гаранции за добра организация на Мондиал 2014

Днес Сеп Блатер се срещна с Дилма Русеф

Бразилия е дала гаранции на ФИФА, че ще изпълни плановете за добра организация на Мондиал 2014, заяви президентът на световната футболна централа Сеп Блатер.

Днес той се срещна с Дилма Русеф, президент на страната-домакин на световното първенство след две години. Легендите Пеле и Роналдо също участваха в срещата, която се състоя в столицата Бразилия.

"Срещата беше много полезна. Даде ни шанс да обменим своите идеи за организацията на световното първенство. Доволен съм от посещението си тук. Организацията на световния шампионат със сигурност ще бъде на много високо ниво", заяви Блатер.

Представителите на бразилското правителство също изразиха задоволство от срещата си със Сеп Блатер. Преди няколко дни делегация на ФИФА инспектира шест от градовете-домакини на Мондиал 2014.

Визитата продължи общо седем дни и завърши в североизточния град Натал. Останалите ревизирани от световната футболна централа градове бяха Сао Пауло, Порто Алегре, Куритиба, Куиаба и Манаус.

Игор Тиаго с шанс за Мондиал 2026

Анчелоти има два дилеми със състава

Агуеро се контузи на мач на ветерани, оперираха го

Травмата му е в долната част на левия крак

Треньорът на Аржентина говори за бъдещето на Меси в националния

Селекционерът на аржентинския национален отбор Лионел Скалони говори за бъдещето на Лионел Меси.

Селекционерът на Ирак: Направихме щастливи 46 милиона души

Ирак грабна последното свободно място на Световното първенство, след като победи Боливия с 2:1 в плейофен двубой във вторник вечер, подпечатвайки завръщането си на Мондиал след 40-годишно отсъствие.

Турция празнува Мондиал 2026

Турция отпразнува завръщането си на Световното първенство по футбол, след като сложи край на 24-годишно чакане, а играчи и фенове изразиха гордост и предпазлива амбиция след победата си над Косово в плейофите.

Роналдо се завърна

Кристиано Роналдо официално се завърна.