Бразилският министър на спорта: Бразилският футбол има огромна нужда от промени

Бразилският министър на спорта: Бразилският футбол има огромна нужда от промени

"Клубовете трябва да модернизират своя мениджмънт и да поемат по-голяма отговорност", заяви Алдо Ребело

Бразилският футбол се нуждае спешно от промени, за да повиши своето качество, заяви спортният министър на страната Алдо Ребело. Това изказване дойде само два дни след загубата на "селесао" с 1:7 от Германия на полуфиналите на световното първенство.

"Това е ужасяващо и е като природно бедствие. Знам, че бразилският футбол има огромна нужда от промени. Загубата от Германия показва това още повече. Продаваме много футболисти навън и мениджърите печелят от това. Клубовете трябва да модернизират своя мениджмънт и да поемат по-голяма отговорност. Сега всички смятаха, че Бразилия може да стане световен шампион. Отборът завърши наравно с Мексико и Чили, а след това поражението от Германия не е неочаквано", заяви Ребело.

Президентът на страната Дилма Русеф ще присъства на финала на Мондиал 2014 и има огромна вероятност да бъде освиркана от местните запалянковци по време на двубоя за титлата в неделя на стадион "Маракана".

Реал Мадрид и Ал Хилал с драматично 1:1, Валверде изпусна дузпа в продължението (ВИДЕО)

"Белия балет" пропусна да спечели първия си мач под ръководството на Шаби Алонсо

Фоудън: Доволен съм от трите точки

Фил Фоудън бе един от героите за Манчестър Сити за успеха с 2:0 над Уидад Казабланка в първия мач от Световното клубно първенство

Манчестър Сити започна с лежерно 2:0 над Уидад Казабланка (ВИДЕО)

"Гражданите" вкараха двата си гола още преди почивката в дебют на двама нови

Клеман Тюрпен отсъди първия в историята корнер за бавене на играта от вратар

Френският футболен съдия Клеман Тюрпен може да влезе в историята, като първият, който използва новото правило, въведено експериментално от Борда на международните футболни асоциации

Уволнения и съдебни битки в клуба на Роналдо

Ал-Насър обяви уволнението на своя изпълнителен директор Маджед Джаман Ал-Сорур.

Серхио Рамос: Този мач беше като витрина за нашите млади играчи

Защитникът на Монтерей Серхио Рамос остана доволен от равенството 1:1 с Интер в мач от Световното клубно първенство.

Близо 1,5 милиона билета са продадени за Световното клубно първенство

Фенове от над 130 държави са закупили близо 1,5 милиона билета за Световното клубно първенство по футбол, което започна миналия уикенд в новия си формат с 32 отбора в САЩ.

Мамелъди надви Улсан и оглави групата си (ВИДЕО)

Мамелъди Съндаунс победи с 1:0 Улсан HD от група "F" на Световното клубно първенство.

Серхио Рамос обърка плановете на Интер (ВИДЕО)

Монтерей и Интер завършиха 1-1 на Световното клубно първенство