Четири спасени дузпи пратиха РЮА на полуфиналите за Купата на африканските нации (ВИДЕО)

Четири спасени дузпи пратиха РЮА на полуфиналите за Купата на африканските нации (ВИДЕО)

Вижте подробности

Националният отбор на Република Южна Африка се класира за полуфиналите на турнира за Купата на африканските нации след победа с 2:1 след дузпи над Кабо Верде. В редовното време и продълженията мачът завърши 0:0, а големият герой за южноафриканците бе вратарят Ронуен Уилямс, който отрази цели четири дузпи.

В Ямусукро в Кот д'Ивоар тимът на Кабо Верде имаше пълен контрол над срещата, но играчите от най-малката страна в турнира за Купата на африканските нации направиха куп пропуски пред вратата на Уилямс и това им коства класиране за първи полуфинал.

При дузпите пропуски за Кабо Верде направиха бившият играч на Манчестър Юнайтед Бебе, Уили Семедо, Ларос Дуарте и бившият играч на варненския Черно море Патрик Андраде, който изпусна последния удар от 11-те метра. Единствено Браян Тейшейра успя да вкара дузпата си. 

Играчите на ЮАР също не показаха забележителна ефективност при дузпите, след като пропуски направиха Закеле Лепаса и Обри Модиба, но точните удари на Тебохо Мокоена и Мотоби Мвала им бяха достатъчни за първо класиране на полуфинал в последните 24 години.

За място на финала Бафана бафана ще играе с един от фаворитите в турнира - Нигерия. В другия полуфинал съперници са домакините от Кот д'Ивоар и Демократична република Конго. И двата полуфинала са в сряда, 7 февруари.

Меси и Суарес бележат за победа на Интер Маями

Лионел Меси и Луис Суарес се разписаха, а Интер Маями записа победа с 4:1 в домакинството си на Ню Йорк Ред Булс от 11-ия кръг на МЛС на САЩ и Канада.

Ал Ахли грабна азиатската Шампионска лига (ВИДЕО)

Роберто Фирмино с две асистенции на финала

Божидар Краев с гол при победа на Уестърн Сидни Уондърърс (ВИДЕО)

Българският национал се разписа при успеха над Макартър

Официално: Ал Хилал уволни Жорже Жезус

След загубата в Азиатската Шампионска лига

Интер Маями и Меси отпаднаха от Шампионската лига на КОНКАКАФ

Интер Маями отпадна от Шампионската купа на КОНКАКАФ, след като загуби с 1:3 реванша от полуфинала срещу Ванкувър Уайткапс.

Бразилия обмисля да играе в червено на Мондиал 2026

Според специализирания сайт Footy Headlines резервният екип на националния отбор на Бразилия по футбол на Световното първенство през 2026 ще бъде червен

Ал-Хилал стартира преговори за Виктор Осимен

Договорът му включва клауза за освобождаване от 75 милиона евро

Роналдо поведе Ал-Насър към полуфинал в Шампионската лига

Кристиано Роналдо отбеляза гол номер 934 в кариерата си при победата на Ал-Насър над Йокохама Маринос на четвъртфиналите в Азиатската Шампионска лига.

Неймар настоява Бразилия да назначи Карло Анчелоти

Неймар иска да види Карло Анчелоти начело на бразилския национален отбор