Чили наказа пропуските на Уругвай

Чили наказа пропуските на Уругвай

Еквадор излезе на второ място с убедителен успех над Парагвай, Венецуела спря Колумбия

Чили победи Уругвай с 2:0 на стадиона в Сантяго и задмина „урусите” в световните квалификации в зона Южна Америка. Чилийците вече са 4-ти с 15 точки, а Уругвай остава шести с 13.

Чили тръгна мощно в мача и поведе след 10 минути. Паредес открадна след груба грешка на Диего Годин, ударът му бе избит, но топката попадна в Жан Бусажур на левия фланг. Крилото на Уигън центрира остро, Лугано се размина, Алваро Перейра от Интер ужасно заложи топката за Паредес и той търкули в мрежата покрай Муслера – 1:0.

В 57-ата минута уругвайците бурно протестираха за дузпа, когато капитанът Лугано скочи за висока топка в наказателното поле на Чили, но играч на домакините изби с ръка над главата му. Аржентинският рефер замълча.

След час игра Кавани и Суарес подхванаха бърза контра с по едно докосване, а Гастон Рамирес щеше да счупи напречната греда с топовен изстрел над вратаря Клаудио Браво.

Четвърт час преди края Кавани прати снаряд към вратата, но топката мина на сантиметри вляво над гредата.

По максимата „Като не вкараш, ще ти вкарат” Уругвай изпускаше, че Чили вкара втори гол след 77 минути.

Матиас Фернандес елегантно изведе Исла с пас между краката на бранител, крилото на Ювентус остави съперник с финт на земята, Муслера спаси удара му очи в очи, но при добавката Едуардо Варгас прати в празната врата – 2:0.

Паредес беше близо до трети гол, но засече над целта центриране на Диас. В края пак Паредес излезе сам срещу Муслера, но вратарят го превари и изби.

Еквадор разби Парагвай с 4:1. Кабайеро изведе рано гостите напред, но Еквадор зарадва трибуните в Кито с 4 гола след това. Точни бяха Кайседо, Бенитес и Монтеро на два пъти.

Венецуела победи Колумбия с 1:0 с ранен гол на Саломон Рондон в 13-ата минута.

Аржентина остава лидер, но Еквадор вече е втори на 4 точки зад „гаучосите”. Колумбия е трети с точка зад еквадорците.

Поз   Отбор М П Р З ОГ   ДГ г.раз. Точки
1   Аржентина 11 7 3 1 24 : 8 16 24
2   Еквадор 10 6 2 2 16 : 10 6 20
3   Колумбия 10 6 1 3 19 : 7 12 19
4   Чили 11 5 0 6 16 : 19 -3 15
5   Венецуела 11 4 3 4 9 : 12 -3 15
6   Уругвай 11 3 4 4 17 : 21 -4 13
7   Перу 10 3 2 5 11 : 15 -4 11
8   Боливия 11 2 3 6 13 : 20 -7 9
9   Парагвай 11 2 2 7 8 : 21 -13 8


Резултати от световните квалификации в зона Южна Америка:

Чили - Уругвай 2:0
1:0 Паредес '10
2:0 Варгас '77

Еквадор - Парагвай 4:1
0:1 Кабайеро '15
1:1 Кайседо '38
2:1 Монтеро '50
3:1 Бенитес '54
4:1 Монтеро '75

Венецуела - Колумбия 1:0
1:0 Рондон '13
Инфантино: Кристиано Роналдо може да играе на Световното клубно

Президентът на ФИФА Джани Инфантино потвърди, че има възможност Кристиано Роналдо да участва на Световното клубно първенство

Реал: Гордеем се, че се радвахме на треньор като Анчелоти

Ръководството на Реал Мадрид обяви официално, че клубът се разделя с Карло Анчелоти. С италианеца е постигнато споразумение за прекратяването на неговия договор като треньор на отбора. 

Отстраненият президент на бразилския футбол няма да обжалва

Отстраненият от поста президент на Бразилската футболна конфедерация (КБФ) Едналдо Родригеш официално оттегли жалбата си да бъде върнат на поста след отстраняването му от съда в Рио де Жанейро миналата седмица.

Саудитски милиони примамват Индзаги

Треньор на Интер Симоне Индзаги е получил оферта да поеме саудитския Ал-Хилал с годишна заплата от 20 милиона евро.

Варан: Анчелоти може да върне Бразилия на върха

Карло Анчелоти е напълно способен да върне славата на бразилския национален отбор, заяви бившият защитник на Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед - Рафаел Варан

Неймар преподписва със Сантос

Въпреки че завръщането на Неймар в Сантос не отговаря напълно на очакванията му, звездата е в напреднала фаза на разговори за удължаване на настоящия си договор

ОФИЦИАЛНО: Меси отново е национал на Аржентина

Селекционерът на Аржентина – Лионел Скалони, обяви предварителния състав за световните квалификации срещу Чили и Колумбия

Роналдо все още е най-скъпоплатеният атлет в света

Петкратният носител на Златната топка Кристиано Роналдо остава най-високоплатеният спортист, според публикуваната в уебсайта на списание Forbes класация

Лионел Меси с асистенция при равенство на Интер Маями

Интер Маями и Сан Хосе завършиха 3:3