Дел Пиеро осигури първа победа на Сидни

Дел Пиеро осигури първа победа на Сидни

Италианският ветеран Алесандро Дел Пиеро осигури първа победа на новия си австралийски отбор Сидни, вкарвайки гола за победата над Уестърн Сидни Уондърърс с 1:0

Италианският ветеран Алесандро Дел Пиеро осигури първа победа на новия си австралийски отбор Сидни, вкарвайки гола за победата над Уестърн Сидни Уондърърс с 1:0.

37-годишният бивш нападател на Ювентус в 52-ата минута се пребори с трима футболисти на съперника, нахлу в наказателното поле и бе фаулиран, след което му се наложи да изпълни 11-метровия наказателен удар два пъти. Дел Пиеро не даде никакъв шанс на вратаря на Уестърн при първия си опит, но съдията отмени гола, заради това, че играчи на Сидни нахлуха преди изпълнението. Вторият опит на Дел Пиеро бе по-лош и вратарят отби топката, но тя попадна точно в краката на ветерана, който не сбърка при добавката.

След три кръга Сидни заема 8-о място от 10 отбора с три точки. Бившият нападател на Англия Емил Хески също се разписа в този кръг, отбелязвайки втория си гол за сезона. 34-годишният нападател на Нюкасъл Джетс бе точен при победата над Сентръл Коуст Маринърс с 2:1. С 6 точки тимът на Хески е втори в класирането. 

Баркола: Атакуваме и се защитаваме заедно

Франция е наясно, че ще трябва да пробие компактната защита, когато се срещне с Парагвай в мача си от осминафиналите на Световното първенство в събота, но има достатъчно потенциал да го направи с атакуващото си трио, каза френският нападател Брадли Баркола

Якин: Доволен съм само от резултата

Селекционерът на Швейцария - Мурат Якин, говори след победата с 2:0 над Алжир на 1/16-финалите на Световното първенство

Модрич: Напускаме с високо вдигнати глави

Капитанът на Хърватия Лука Модрич прие тежко отпадането на своя тим от Световното първенство, но подчерта, че той и съотборниците му нямат от какво да се срамуват след представянето си срещу Португалия

Лука Модрич - велик диригент на футбола

Със сълзи в очите, с капитанската лента на ръката и с гордо вдигната глава, Лука Модрич вероятно изигра последния си мач с националната фланелка на Хърватия.

Алаба още не е решил бъдещето си

Капитанът на националния отбор на Австрия по футбол Дейвид Алаба не разкри нищо за бъдещето си след отпадането от тима на Испания с 0:3 от Световното първенство, предаде ДПА.

Рийс Джеймс и Джарел Куанса висят за мача с Мексико

Крайните защитници Рийс Джеймс и Джарел Куанса отново отсъстваха от възстановителната тренировка на националния отбор на Англия след победата срещу ДР Конго