Чутовна глупост на национален отбор

Чутовна глупост на национален отбор

Вижте подробности

Екваториална Гвинея загуби служебно първите си две квалификационни срещи за Световното първенство през 2026 година, след като Дисциплинарната комисия на ФИФА постанови, че бившият юношески национал на Испания Емилио Нсуе играе неправомерно за отбора.

34-годишният футболист вкара победния гол и в двата мача срещу Намибия и Либерия през ноември миналата година. Нсуе, който завърши като водещ голмайстор на финалите на Купата на Африканските нации в Кот д'Ивоар по-рано тази година, също беше наказан за шест месеца от международния футбол, потвърди ФИФА в изявление.

Това е повторен случай, след като Екваториална Гвинея също трябваше да загуби два мача в квалификациите за Световното първенство през 2014 година. заради пускането на същия играч Нсуе. 

Екваториална Гвинея победи Либерия и Намибия с по 1:0 в първите си две квалификации за 2026 г., но сега те ще бъдат присъдени като загуби с 0:3.

Екваториална Гвинея ще пътува до Тунис за следващата си квалификация на 5 юни, преди да приеме Малави пет дни по-късно.

Те изостават с шест точки от лидерите Тунис и Намибия в групата от шест отбора, като само първият в групата печели автоматично класиране за финалите в САЩ, Мексико и Канада.

34-годишния Нсуе е роден в Испания и е играл за клубове в Англия, Кипър и Босна и Херцеговина. Той игра за кратко във Висшата лига за Мидълзбро през сезон 2016/2017.

Белгия ще играе приятелски двубой с Тунис

Белгия ще играе приятелски мач с Тунис по време на подготовката си преди началото на Мондиал 2026, съобщават от футболната федерация на европейската страна в петък. 

Всички е ясно: Ето кога Кристиано Роналдо приключва с футбола

Португалският нападател Кристиано Роналдо продължава да играе и да бележи на най-високо ниво, въпреки че в началото на февруари ще навърши 41 години

Анчелоти ще преподпише с Бразилия

Бразилската футболна конфедерация (CBF) и Карло Анчелоти са постигнали споразумение за подписването на нов договор от италианския специалист, който ще остане начело на Селесао до Световното през 2030 г.

Инфантино: Тръмп ще връчи трофея на Мондиал 2026

Президентът на САЩ Доналд Тръмп ще връчи трофея от Световното първенство по футбол на победителя на 19 юли, заяви президентът на ФИФА Джани Инфантино

Роналдо на 40 гола от "Клуб 1000"

Зведата на Ал Насър вкара на Дамак

Сенегалските национали получават по $130 000 и земя за триумфа на КАН

Премиите бяха обявени лично от президента на страната Басиру Диомайе Файе