Дие плакал заради смъртта на баща си преди 10 години

Дие плакал заради смъртта на баща си преди 10 години

Халфът на Кот д'Ивоар избухна в сълзи по време на химна преди мача с Колумбия, а после сбърка фатално за победния гол на съперника

Полузащитникът на Кот д'Ивоар Сере Дие разкри защо е плакал по време на изпълнението на химна на страната преди мача с Колумбия от група С на Световното първенство. Африканците отстъпиха с 1:2, но все още имат шанс да продължат във втората фаза.

"Плаках, защото си спомних за баща ми, който ни напусна преди 10 години, коментира Сере Дие.

По-рано в медиите се появи информация, че бащата на футболиста е починал няколко часа преди началото на мача, а той е проявил характер и излязъл в памет на баща си.

"Сълзите ми са свързани с отключили се емоции. Аз играя за родината си на най-големия спортен форум, което е мечта за всеки футболист. Това е незабравим момент за мене. В същото време, когато звучеше химна, аз си спомних за баща ми, който почина преди 10 години. Много жалко, че не успя да ме види как играя за Кот д'Ивоар на Световното първенство. Сере Дие беше заменен в 73-ата минута, а именно той сбърка за втория гол в полза на Колумбия.
Допинг скандал разтърси Мондиала

8 играчи на Тунис с положителни проби

Легенда предложи Слот да поеме Нидерландия

Бившият халф на националния отбор на Нидерландия по футбол Рафаел ван дер Ваарт предложи назначаването на Арне Слот за селекционер на "оранжевите" след оставката на Роналд Куман.

Германия прекратява договора на Нагелсман, започва разговори с Клоп

Президентът Бернд Нойендорф изрази благодарност към вече бившия наставник

Ламин Ямал: Трябва да се подобряваме

Крилото на Барселона и испанския национален отбор Ламин Ямал желае той и неговите съотборници да продължат да се подобряват в хода на Световното първенство.

Лудост: Селекционерът на Южна Корея напусна страната след смъртни заплахи

Отпадането на Южна Корея още в груповата фаза на Мондиал 2026 беше прието много тежко както от футболните ръководители в страната, така и от южнокорейския народ

Ибрахимович: Съдиите бутат Роналдо, за да спечели Мондиала

Тиери Анри възмутен, че красотата на футбола се унищожава с милиметрови анализи