Джаксън се извини за червения картон срещу Фламенго

Джаксън се извини за червения картон срещу Фламенго
Източник: БГНЕС

Николас Джаксън се извини на феновете на Челси и на всички, свързани с клуба, след като създаде сериозни проблеми на своя тим

Той получи директен червен картон при загубата с 1:3 от Фламенго на Световното клубно първенство. Сенегалският нападател получи директен червен картон само четири минути след като влезе като резерва, заради грубо влизане с бутоните напред срещу Айртон Лукас.

„Искам да кажа ‘съжалявам’ – на клуба, на треньорите, на съотборниците ми и на всички фенове, които гледаха. Разочаровах ви,“ написа Джаксън в емоционално обръщение в Instagram в деня на своя 24-и рожден ден, който се превърна в кошмар.

„Още един червен картон… И честно казано, съм толкова ядосан на себе си. Всеки ден работя усилено, за да помагам на отбора, а не за да ни поставям в такива ситуации. Все още не разбирам напълно как се случи, но едно е ясно – нямаше умисъл. Без оправдания. Поемам пълна отговорност. Ще размишлявам, ще израсна и ще се върна по-силен. Съжалявам. Съжалявам. Съжалявам.“

Изгонването на Джаксън, в момент когато Челси вече губеше с 1:2, окончателно лиши отбора от шанс да се върне в мача. След ранното попадение на Педро Нето в 14-ата минута, "сините" допуснаха три гола след почивката – на Бруно Енрике, Данило и Уолъс Ян.

Това бе второто изгонване за Джаксън в рамките на едва четири мача, след като преди по-малко от месец бе отстранен и срещу Нюкасъл във Висшата лига на Англия за удар с лакът срещу Свен Ботман.

Защитникът на Челси Марк Кукуреля призна, че дисциплината е нещо, което Джаксън трябва да подобри:
„Той е млад играч с много качества, но трябва малко да поработи върху това. Ние сме тук, за да се развиваме – никой не е съвършен“, каза Кукурея пред DAZN.

Мениджърът Енцо Мареска също коментира ситуацията:
„Тези шест минути напълно промениха динамиката на мача. Не съм 100% убеден, че това е червен картон, ако го сравним с този срещу Нюкасъл, но може да се даде и съдията го реши така. Това е труден момент за Нико – той знае добре, че и двете ситуации не бяха в полза на отбора.“

В Аржентина: Почина бащата на Лео Меси

Хорхе Меси си отиде на 68-годишна възраст, съобщава вестник "Infobae"

Футболната федерация на Република Корея отговори на обвиненията, че е плащала за сексуални забавления на съдии

Вижте какво съобщиха от КФА

Президентът на аржентинската футболна федерация говори за Лионел Меси

„Трябва да го оставите да продължи да се наслаждава на футбола и след това ще вземе решението, което смята за правилно“

Трагедия: Убиха футболен национал с павета

Футболистът е бил атакуван от грабители, които искали да задигнат смартфона му

Футболната федерация на Република Корея плащала за сексуални забавления на съдии

Футболната федерация на Република Корея е предоставяла сексуални забавления на чуждестранни съдии между 2011 и 2012 г., съобщи информационната агенция Yonhap, позовавайки се на одитен доклад.

Аржентина и Мексико подкрепиха Джани Инфантино

Футболните федерации на Мексико и Аржентина изразиха подкрепата си за президента на ФИФА Джани Инфантино в момент, в който шефът на световния футбол е изправен пред остри критики заради вече оттегленото предложение за продажба на част от търговските права за Световното първенство, съобщава Ройтерс.