Дзакерони може и да си тръгне след провала в Бразилия

Дзакерони може и да си тръгне след провала в Бразилия

Япония напусна първенсвото само с една точка

Селекционерът на Япония Алберто Дзакерони заяви, че може да напусне тима след провала на Световното първенство по футбол.

Снощи "самурайте" бяха разбити с 4:1 от състава на Колумбия и напускат Мондиала само с една спечелена точка.

"Ще говоря с ръководството и след това ще стане ясно дали оставам, или не. Мисля, че най-правилното е този въпрос да бъде обсъден първо вътре в отбора. Не мога да намеря нищо положително от резултатите ни на това световно първенство.

Не успяхме да преминем групата, въпрeки че смятам, че ние с колумбийците играхме по-добре от гърците и котдивоарците. Не показахме възможностите си в първите два мача и това се оказа решаващо.

Със сигурност можехме да се представим много, много по-добре. Вярвам, че имахме отличен отбор, но не се справихме. Като треньор, взимам своята отговорност.

Сега ми е трудно да посоча конкретна причина на неуспеха ни. Може би физически не бяхме на нужното ниво, защото на моменти ни липсваше скорост и концентрация.

Подобрихме представянето си за третата среща с Колумбия, особено през първото полувреме, но се изправихме срещу отбор със страхотен потенциал, за който съм сигурен, че ще стигне далеч в турнира", коментира Дзакерони. 

Треньорът на Бока Хуниорс призна за голямата разлика с европейските отбори

Треньорът на Бока Хуниорс Мигел Анхел Русо призна за огромната разлика в класата с европейските отбори след изпуснатата победа от аржентинския клуб срещу Бенфика в груповата фаза на Световното клубно първенство.

Фламенго не допусна изненада срещу Есперанс Тунис

Фламенго не срещна затруднения и победи Есперанс Тунис с 2:0 в първия си мач от група "D" на Световното клубно първенство.

Бенфика навакса изоставане от два гола срещу Бока Хуниорс

Бенфика навакса два гола пасив и завърши наравно 2:2 срещу Бока Хуниорс в мач от група "С" на Световното клубно първенство, което се провежда в САЩ. 

Челси започна на Световното клубно с лесно 2:0 над Лос Анджелис (ВИДЕО)

Педро Нето и Енцо Фернандес нанизаха головете за лондончани

Ал-Хилал предлага на Осимен по €50 млн. на сезон

Нападателят обаче иска в Манчестър Юнайтед

Носителят на Копа Либертадорес съкруши домакините от Сиатъл

Бившият играч на Лудогорец Руан Секо остана неизползвана резерва

Байерн Мюнхен унизи Оукланд Сити с 10:0 на Световното клубно (ВИДЕО)

Баварците нанизаха шест гола още преди почивката, Мусиала със светкавичен хеттрик

Бивш треньор в ЦСКА ще работи в най-стария клуб в Австрия

„Очаквам с нетърпение това предизвикателство"

Мексико пречупи Пинеда и Домениканска република на старта на "Голд Къп"

Нападателят на Берое влезе в края