Енцо Мареска: Подготвяхме се за победа, но не съм очаквал такъв резултат

Енцо Мареска: Подготвяхме се за победа, но не съм очаквал такъв резултат
Източник: БГНЕС

Мениджърът на Челси Енцо Мареска призна след категоричната победа над Пари Сен Жермен с 3:0 на финала на Световното клубно първенство, че не е очаквал такъв резултат.

"Уважавам безкрайна ПСЖ и треньора им. Подготвяхме се за победа в този мач, но не съм очаквал такъв резултат. Знаех, че нашият отбор е способен да се противопостави на техния и, че трябва да накараме играчите да разберат, че сме тук да спечелим, а не да бъдем фигуранти. Това помогна", каза италианският специалист на пресконференцията.

"Ние сме световни клубни шампиони и трябва да сме горди. Играчите ми заслужават тази победа. Целта бе първо да излезем от групата, след това стъпка по стъпка преодолявахме препятствията. Сега мога да кажа, че си струваше. Имам чувството, че този турнир може да стане много важен, може би по-важен от Шампионската лига", каза още Мареска, който спечели втори трофей за първия си сезон при "сините" след Лигата на конференциите.

Енцо Мареска разкри още, че са намери пролука в лявата част на защитата на ПСЖ, в която имаше проблем и оттам паднаха и трите гола вечерта.
Запитан за героя във финала Коул Палмър, който се отчете с два гола и асистенция, Мареска избегна всякакви суперлативи. "Очаквахме той да бъде на висота", се задоволи да каже мениджърът.

Норвегия ще празнува Мондиал 2026 с бира в ръка

Министър-председателят на Норвегия Йонас Гар Стьоре обеща да намери начин феновете да могат да консумират алкохол по време на късните мачове на националния отбор на Световното първенство по футбол догодина.

Инфантино бе обвинен за нарушаване на правилата на ФИФА

Причината е свързана с Доналд Тръмп

Бивша звезда във ВЛ се завърна в националния си отбор

Край на двугодишната пауза за Уилфред Заха

Меси пак влезе в историята на МЛС (ВИДЕО)

След като спечели шампионската титла с Интер Маями, Лионел Меси очаквано взе и приза за Най-полезен играч в Мейджър Лийг Сокър

Неймар: Сърцето ми винаги ще принадлежи на Сантос

Нападателят на Сантос Неймар сподели емоциите си след мача от 38-ия кръг на бразилското първенство, в който неговият отбор победи Крузейро с 3:0.

Официално: Серхио Рамос остана без отбор

Да, това беше последният ми мач, призна бранителят

Интер Маями стигна до титлата в МЛС, Меси герой

Трета купа за аржентинеца в САЩ

Меси и Интер Маями триумфира в МЛС (ВИДЕО)

Две асистенции на аржентинеца за успеха

Стоичков с важна роля преди Световното (ПЪЛНА ПРОГРАМА)

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков взе участие в церемонията, на която ФИФА официално представи програмата по дни и часове на Мондиал 2026 следващото лято.