Ендо: Ливърпул ще успее да замени мен и Салах

Ендо: Ливърпул ще успее да замени мен и Салах

„Трудно е да тръгна за националния отбор след силните мачове във Висшата лига“, заяви капитанът на Япония

Полузащитникът на английския Ливърпул Уатару Ендо призна, че е трудно да напусне Мърсисайд за предстоящия турнир за Купата на Азия, след като точно е започнал да подобрява формата си и да играе редовно на „Анфийлд“.

Капитанът на националния отбор на Япония, който пристигна за 16 милиона от германския Щутгарт, започна като титуляр в последните 6 мача, заменяйки контузения Алексис Макалистър и тази практика несъмнено помогна на 30-годишният японец да се адаптира към ритъма във Висшата лига. Но победата над Нюкасъл на Нова година, която увеличи преднината на Червените на върха в класирането на 3 точки, се оказа последната среща за Ендо преди да замине за Катар. Япония е един от фаворитите на започващия другия петък азиатски континентален турнир.

Друг важен играч на Ливърпул – Мохамед Салах също излиза от групата на Юрген Клоп, тъй като ще играе за Купата на Африка с Египет. И докато Салах е безспорен титуляр, то когато Ендо се върне, то Макалистър по всяка вероятност ще се е възстановил и заиграл.

„Разбира се, че искам да остана тук, но съм и национален състезател, което е важно за мене, а също така съм и капитан. Така че в момента съм фокусиран върху националния отбор и просто трябва да дам най-доброто от себе си", заяви Ендо.

"Искам да постигнем добри резултати за Купата на Азия, но пък това означава, че ще трябва да остана още по-дълго в Катар. Но Мака (б.а – Мак Алистър) ще се върне скоро в стартовите 11, така че от гледна точка на Ливърпул всичко е наред. Сигурен съм, че и без мене отборът ще играе на 100 процента. Искам да се върна от Катар с титлата. И вярвам, че ще ни заменят по най-добрия начин и мен, и Мо Салах“, допълва японският халф.

Късното му пристигане в отбора в края на август означаваше, че той ще има по-дълъг период на адаптация, така че в началото получаваше основно мачове в Лига Европа и за Купата на Лигата. Но контузията на Макалистър и натоварения график през декември му дадоха възможност да покаже себе си и той не се изложи.

"Бяха най-трудните Коледа и Нова година в живота ми, но да играя футбол е невероятно, така че и аз се наслаждавах", добави Ендо.

"Графикът наистина беше убийствен, но да играя мач след мач е нещото, което ми помогна и аз го знам. Знам колко контузени имахме, така че бях наясно – за да държим нивото, трябва да съм всяка минута на 100 процента. Играхме добре, аз също играх добре. Мениджърът показа вяра в мен. Другите играчи също ме познават по-добре сега, това също е важно", радва се на шанса си Ендо.

Поради липсата на доста играчи, директорите и мениджърът Юрген Клоп решиха да върнат от наем в Уигън от Лига 1 20-годишния Джеймс Балагизи, който до момента има едва 7 мача в мъжкия футбол.

Съдията, който ФИФА изхвърли, а УЕФА прибра призова реферите да мечтаят

Сомалийският съдия Омар Артан призова амбициозните съдии „никога да не спират да мечтаят“ преди да сътвори история като първия неевропеец, съдия на Суперкупата на Европа в сряда в Залцбург.

УЕФА, КОНКАКАФ и Азиатската футболна конфедерация призоваха за независима проверка на Джани Инфантино

Европейската футболна асоциация (УЕФА), Конфедерацията на футбола в Северна, Централна  Америка и страните от Карибския басейн (КОНКАКАФ) и Азиатската футболна конфедерация (АФК) призоваха за провеждане на независима проверка на президента на ФИФА Джани Инфантино, който предложи да се продадат част от правата на Световното първенство на честни инвеститори. Това се съобщава в открито писмо на трите организации, което бе публикувано на сайта на УЕФА и е цитирано от ТАСС.

Неймар се събира с Меси и компания в Интер (Маями)

Бивш съотборник на бразилеца сподели тези виждания

Меси се прибра в Аржентина за погребението на баща си

Нападателят пропусна мача с Монтерей

В Аржентина: Почина бащата на Лео Меси

Хорхе Меси си отиде на 68-годишна възраст, съобщава вестник "Infobae"

Футболната федерация на Република Корея отговори на обвиненията, че е плащала за сексуални забавления на съдии

Вижте какво съобщиха от КФА