Естудиантес направи решителна крачка към титлата

Естудиантес направи решителна крачка към титлата

Tака три кръга преди края лидерът Естудиантес увеличи на пет точки преднината си пред Велес, който във вторник вечерта приема Тигре

Отборът на Естудиантес направи решителна крачка към спечелване на шампионската титла в първенството на Аржентина, след като победи Индепендиенте с 2:1 като гост в мач от 16-ия кръг. Така три кръга преди края лидерът Естудиантес увеличи на пет точки преднината си пред Велес, който във вторник вечерта приема Тигре.

Крилото Хуан Перейра изведе гостите напред в резултата в шестата минута, възползвайки се от лошо изчистване на защитата на Индепендиенте.Домакините изравниха секунди след почивката с гол на халфа Нико Мартинес - брат на лидера при голмайсторите Хуан Мартинес от Велес.

Дълго време статуквото се запази и, когато се очакваше мачът да завърши наравно, Гастон Фернандес с глава изпрати топката неспасяемо в далечния горен ъгъл и донесе победата на Естудиантес.

Aрсенал Саранди запази третата позиция след успех над Сан Лоренсо с 2:1. Саранди е с 28 точки - на 8 от лидера Естудиантес.
Ривър Плейт се изкачи на шеста позиция с 25 точки след победата над Олимпо с 1:0. Попадението бе дело на Адалберто Роман в 32-та минута.

Другият гранд - Бока Хуниорс, обаче претърпя нова загуба. Този път при гостуването на Нюелс Олд Бойс - 0:1. Гола отбеляза Луис Родригес пет минути преди края на мача, съобщава БТА.

След това поражение Бока е на незавидното 12-о място с актив от 20 точки, а Нюелс Олд Бойс е седми с 25 точки.

Начело във временното класиране е Естудиантес с 36 точки, пред Велес - 31 и мач по-малко, Арсенал Саранди - 28, Годой Крус - 27, Расинг, Ривър Плейт и Нюелс Олд Бойс - по 27 и други.

Меси: Гуардиола е съвършен, той е най-добрият от всички

Капитанът на Аржентина Лионел Меси сподели очакванията си за предстоящото Световно първенство броени дни преди жребия за груповата фаза на турнира.

На Дарвин Нунес вече му е писнало в Саудитска Арабия

Уругвайският нападател Дарвин Нунес е изразил твърдо намерение да напусне преждевременно саудитския Ал-Хилал

Фламенго е новият шампион на Бразилия! (ВИДЕО)

Фламенго е новият шампион на Бразилия, след като грандът от Рио де Жанейро победи Сеара с 1:0 у дома и е недостижим на върха кръг преди края

Мексико ще играе с Португалия на реновирания “Ацтека”

Контролата ще бъде два месеца и половина преди началото на Мондиал 2026

Аржентински национал иска нова световна титла

Аржентинският национал Енцо Фернандес заяви, че всички в тима вече мислят за предстоящото Световно първенство по футбол през 2026 година, а като отборът на Аржентина ще се опита да защити титлата, която спечели през 2022-а в Катар.

Тръмп ще тегли жребия за Световното пъвенство

Американският президент на САЩ Доналд Тръмп е потвърдил, че ще присъства при тегленето на жребия за Световното първенство по футбол следващото лято, което ще се проведе в САЩ, Мексико и Канада.

Търсят детайли около новия съдебен процес за смъртта на Марадона

В Аржентина ще се проведе днес предварително изслушване, за да се уточнят детайлите около новия съдебен процес за смъртта на Диего Марадона, предаде АФП.

Анчелоти предупреди Винисиус

Иска го напълно здрав

ФИФА ще разкрие актуализираната програма за Мондиал 2026

В пряко глобално излъчване 24 часа след жребия