Фаетон със силен мач за Гваделупа

Фаетон със силен мач за Гваделупа

Майкъл Естрада чака повиквателна от Еквадор

Футболистът на ЦСКА Матиас Фаетон имаше съществен принос за успеха на националния тим на Гваделупа над Сейнт Лусия с 2:0 в мач от Лигата на нациите на КОНКАКАФ.

Фаетон даде асистенция за втория гол за тима на Гваделупа. Плумен откри резултата в 52-ата минута от дузпа. В 71-анта минута Плумен вкара своето второ попадение, което бе изработено от нападателя на ЦСКА.

Гваделупа е на първо място в Група „А“ с 9 точки, а Сейнт Лусия е на втора позиция със същия актив.

Друг нападател на ЦСКА - Майкъл Естрада, също се намира в отлична форма и може съвсем скоро да се завърне в националния отбор на Еквадор.

Естрада отбеляза три гола и добави една асистенция в последните три официални мача на „червените“, като вкара и асистира в контролата с Литекс, спечелена с 5:1 в Тетевен.

Според „Ole“, ако запази добрата си форма, Майкъл Естрада може да бъде повикан в следващата пауза през ноември, когато „Ел Три” се изправя срещу Венецуела и Чили в квалификации за Световното първенство през 2026.

В последните две спирания на първенството ЦСКА изигра по един приятелски мач с Литекс Ловеч. И двата в Тетевен, и двата, спечелени с 5:1.

През октомври Еквадор победи Боливия като гост с 2:1, като предстои домакинство на Колумбия на 18 октомври в 2:30ч. българско време.

Майкъл Естрада има 40 мача за националния си отбор. В тях е отбелязал 8 гола. Последно бе повикан за двете контроли с Австралия през март, когато записа общо 82 минути.

Инфантино определи Световното първенство като успешно

Той говори по време на сесия на Организацията на обединените нации

Цените за финала на Мондиала продължават да скачат

Очаква се Доналд Тръмп да бъде на мача

Инфантино с мощна подкрепа за нов мандат начело на ФИФА

Над 200 страни застават зад досегашния шеф

Пеп Гуардиола даде рецептата как Испания може да спечели финала

Испанският треньор Пеп Гуардиола, който напусна в края на сезона Манчестър Сити след много успешни десет години в английския клуб, даде интервю за списание OKX, в което основният акцент нормално е върху Световното първенство по футбол.

Защитник на Франция играл с фрактура на гръбнака

Защитникът на Франция Уилям Салиба, който бе принудително сменен в загубения полуфинал на Световното първенство срещу Испания (0:2), е играл на Световното първенство с фрактура на гърба, съобщава радио "Монте Карло". 

Мароко запазва треньора си

Мохамед Уахби остава на поста старши треньор на мароканския национален отбор след Световното първенство по футбол, съобщиха от Кралската мароканска футболна федерация.