Феномена Роналдо каза "Чао!" на Селесао със сълзи на очи (видео)

Феномена Роналдо каза "Чао!" на Селесао със сълзи на очи (видео)

Легендата на световния футбол се отказа от националния отбор на Бразилия при победата с 1:0 над Румъния

Прощалният мач на Луиш Назарио Да Лима Роналдо или просто Феномена за националния отбор на Бразилия се превърна в истинско шоу. Селесао надигра Румъния с 1:0, а Роналдо изигра един час за тима, след като се появи на тереан в 30-та минута и замени Фред.

Младата звезда на южноамериканците Неймар блестеше в състава на Мано Менезеш. Точно той направи и гола за домакините, като мина покрай вратаря на северната ни съседка Киприан Татарусану, достигна до аут линията и с меко центриране остави на Фред лесната задача да добута топката в мрежата за 1:0.

Роналдо на три пропусна шанса да завърши кариерата си в националния отбор с гол, но пък това не помрачи доброто настроение на стадиона в Сао Пауло, създадено от зрелищната игра на Бразилия и последния шанс за феновете да зърнат Феномена с жълтата тениска.

Селесао контролираше мача през всичките 90 минути и заслужено взе победата с минималмното 1:0. Домакините можеха да победят и с по-голям резултат, но добри положения изтърваха звездата на Сантос Неймар, Робиньо и Фред.

В 30-та минута на мача дойде и големият момент. Роналдо се появи на терена на мястото на Фред, който направи дълбок поклон пред един от най-великите нападатели в историята на футбола. Феномена не успя да се разпише, но се сбогува по уникален начин с играчи, ръководство и фенове на бразилския национален отбор. 
Раздор в Сенегал след загубата от Белгия

Халфът на националния отбор на Сенегал по футбол Пап Гей обяви, че няма да играе повече за тима, докато настоящият треньорски екип остане на поста си, предаде Ройтерс.

Тухел призова родителите да поставят футбола пред училището

Селекционерът на националния отбор на Англия по футбол Томас Тухел призова родителите да поставят футбола пред училището, когато неговите футболисти се изправят срещу Мексико на осминафиналите на Световното първенство в ранните часове английско време в понеделник.

Жеги и бури поставиха под въпрос Португалия - Хърватия

Атмосферните условия могат да доведат до промени в първоначалната програма

Японците запазват треньора си?

Очакванията в Япония са Хаджиме Мориясу да продължи да бъде старши треньор на мъжкия национален отбор на страната, а националната футболна федерация на Япония ще обяви подробности по-късно днес, според информации в местни медии.

Защитник на Сенегал: Трябва да приемем, че се провалихме

Националният тим на Сенегал пропиля предимство от два гола срещу Белгия и отстъпи с 2:3 след продължения, пропускайки осминафиналите на Световното първенство по футбол.

Йозуа Кимих: В момента просто се чувствам празен

Капитанът на държавния тим по футбол на Германия Йозуа Кимих все още е дълбоко разочарован от отпадането на страната от Световното първенство. Германия загуби от Парагвай след изпълнение на дузпи на 1/16-финалите.