ФИФА плаща по $10 000 на ден за всеки футболист в Катар

ФИФА плаща по $10 000 на ден за всеки футболист в Катар

Централата дава на клубовете 209 милиона долара за играчите им на Световното

ФИФА ще плати на клубовете 209 милиона долара за участието на техните футболисти на Световното първенство в Катар в края на годината, съобщиха от пресслужбата на световната централа.

По-точно, всеки отбор ще получи 10 000 долара за всеки ден, в който негов играч остане с националния отбор на турнира.

От организацията припомниха, че след Мондиал 2018 общо 416 клуба са получили обезщетения.

Мондиал 2022 ще се проведе в Катар от 20 ноември до 18 декември.

Неймар се отказва от футбола

Очаква се това да стане факт до края на годината

Не я подарявайте! Как една футболна топка от Мондиал 2026 може да счупи всички рекорди

Инвестиция, вместо просто играчка

Египетската футболна асоциация с официално изявление

„Защитата на правата и интересите на националния отбор не е въпрос, който може да бъде игнориран, омаловажаван или третиран като второстепенен“

Пиерлуиджи Колина защити съдиите на мача Аржентина – Египет

Шефът на Съдийската комисия на ФИФА с коментар след скандалното представяне

Граждански активисти сезихара МОК срещу Тръмп и Инфантино

Президентът на ФИФА Джани Инфантино може да бъде разследван от Международния олимпийски комитет, след като група за защита на правата обяви в сряда планове да подаде жалба, в която твърди, че е нарушил правилата за политически неутралитет чрез подкрепата си за президента на САЩ Доналд Тръмп, предаде Ройтерс.

Капитанът на Норвегия: Ще продължим да се наслаждаваме

Мартин Йодегор заяви, че „аутсайдерът“ Норвегия е готов отново да покаже зъбите си в четвъртфиналния сблъсък срещу Англия на Световното първенство по футбол събота.