Футболист почина на загрявката преди мач

Футболист почина на загрявката преди мач

Във втора дивизия на Южна Африка

Синамандла Зонди почина, след като припадна по време на загрявката преди мач от втора дивизия в Южна Африка, съобщиха от клуба му Дърбан Сити. 22-годишният футболист беше откаран в болница преди двубоя срещу ФК Милфърд, а срещата беше прекратена още на полувремето, когато на съдиите беше съобщено, че Зонди е починал. Причината за смъртта тепърва ще се установява.

"С дълбока тъга потвърждаваме за кончината на Синамандла Зонди, обичан член на семейството на Дърбан Сити. Синамандла беше повече от талантлив футболист, той беше съотборник, приятел, брат, син и вдъхновение за всички, които го познаваха. Нашите мисли са с неговото семейство, приятели, съотборници, треньори и всички, засегнати от тази трагична загуба. Ще продължим да подкрепяме близките до него в този труден момент", се казва в съобщението на клуба.

Защитникът направи своя професионален дебют през септември 2021 година и игра редовно за Дърбан Сити през настоящия сезон. Сърбан е близо до класиране за елита на Южна Африка.

ПСЖ взе скалпа на Байерн след 2 гола и 2 червени картона (ВИДЕО)

Еврошампионите са полуфиналисти на Световното клубно след 2:0, макар да завършиха мача с 9 души

Кулибали: Показахме, че саудитската лига не е само пари

Бившият защитник на Наполи и настоящ на Ал Хилал – Калиду Кулибали, заяви, че представянето на саудитския отбор на Световното клубно първенство е доказало, че местното първенство не е само доходоносна дестинация, а нещо повече

Челси се справи и с Палмейрас, влиза в битка с Флуминензе за финала (ВИДЕО)

"Сините" направиха обрат

Флуминензе е първият полуфиналист на Световното клубно (ВИДЕО)

След успех с 2:1 над Ал Хилал

Рамзи ще продължи да играе в Мексико

Капитанът на Уелс Аарън Рамзи се присъедини към мексиканския отбор Пумас като свободен агент, след като изтече договорът му с Кардиф Сити, съобщи Ройтерс

Флуминензе - Ал Хилал открива 1/4-финалите на Световното клубно

Екзотичен първи сблъсък от фазата на последните осем оцелели в турнира тази вечер от 22:00ч..

Ди Мария: Приключих с Европа, връщам се у дома

Една от най-забележителните кариери на южноамерикански футболист на европейска земя приключи.

Коман тренира отново с Байерн

Халфът готов за четвъртфиналите на Световното клубно първенство

Шефът на Ла Лига се противопостави на формата на Световно клубно първенство

Президентът на Ла Лига Хавиер Тебас е против провеждането на Световното клубно първенство в този формат.