Голова суша за Роналдо, дъжд от голове за Меси

Голова суша за Роналдо, дъжд от голове за Меси
Източник: БГНЕС

Португалецът с десети пореден мач на голям международен форум, в който не успява да се разпише

Любопитна връзка с числото 10 се оформи след първите двубои на Световното първенство за двете най-големи футболни икони на XXI век – Кристиано Роналдо и Лионел Меси.

Докато Меси блесна с хеттрик и изведе Аржентина до категоричен успех с 3:0 срещу Алжир , едва 16 часа по-късно Роналдо остана далеч от очакванията при равенството 1:1 на Португалия срещу Конго.

За португалската суперзвезда това се оказа юбилеен, но неприятен рекорд – десети пореден мач на голям международен форум, в който не успява да се разпише.

Последният гол на Роналдо за Португалия на световно първенство датира от 2022 FIFA World Cup в Катар, когато реализира от дузпа при победата с 3:2 над Ghana national football team в първия мач на тима. След това нападателят, който вече е на 41 години, остана без попадение в следващите четири срещи на Мондиал 2022, както и във всичките пет мача на UEFA Euro 2024, преди серията да продължи и срещу ДР Конго.

В същото време Меси продължава да пренаписва историята. След трите си попадения срещу Алжир, аржентинецът вече има 10 гола на световни първенства, реализирани след като е навършил 35-годишна възраст. Преди тази граница той беше отбелязал 6 попадения на Мондиал.

Последният гол на Роналдо за Португалия на световни финали датира от 2022 г. в Катар, когато реализира от дузпа при победата с 3:2 срещу Гана в първия двубой на португалците. След това звездният нападател, който вече е на 41 години, не успя да се разпише в следващите четири мача на Мондиал 2022, както и в петте срещи на ЕВро 2024, а головата му суша продължи и в двубоя срещу Гонго.

В същото време Месиi продължава да впечатлява с постоянството си на най-голямата сцена. След хеттрика срещу Алжир аржентинецът вече има 10 попадения на световни първенства, реализирани след като е навършил 35 години, докато преди тази възраст бе записал 6 гола на Мондиал.

На предишното световно първенство Меси изигра ключова роля за триумфа на Аржентина, като завърши турнира със 7 попадения и помогна на отбора си да стигне до световната титла.

Лекарят на Марадона не го е посетил, когато е бил извикан

Това заяви охранителят на футболиста по време на съдебен процес

Венгеп: Решението да се прекратят плановете дял от Мондиала беше наложително

Решението на Джани Инфантино да прекрати плановете на Международната футболна асоциация (ФИФА) за продажба на маркетингови дялове на световни първенства "бе напълно наложително и отвъд въпрос", категоричен е легендарният треньор Арсен Венгер. 

ФИФА отхвърли твърденията, че Инфантино търси помощ от Тръмп

Международната футболна асоциация (ФИФА) отхвърли медийните спекулации, че президентът й Джани Инфантино търси помощ от американския държавен глава Доналд Тръмп в опит да спаси поста си.

Край на сагата! Возиня подписа с Коло Коло

Националният вратар на Кабо Верде Возиня, който стана сензация в социалните мрежи по време на Световното първенство по футбол, подписа с тима на Коло Коло, обявиха от чилийския клуб.

Гьоко Хаджиевски пое отбор от ОАЕ

Доскорошният треньор на Спартак (Варна) Гьоко Хаджиевски пристигна днес в столицата на ОАЕ Абу Даби и поема работата в местния футболен клуб Ал Мадина Уондърърс (Дубай), съобщиха арабите в страницата си в инстаграм.

Аржир се раздели с треньора си

Алжир се раздели с треньора на националния отбор по футбол Владимр Петкович късно снощи, въпреки че босненецът с швейцарски паспорт подписа дългосрочен договор преди началото на Световното първенство в Северна Америка и там тимът стигна до 1/16-финалите.