Причината - думите на португалската звезда след головете срещу Узбекистан: "Върнах се, върнах се!".
"Бях малко объркан, когато го чух да казва „Върнах се“. Откъде точно? Доколкото знам, Кристиано не е напускал светлината на прожекторите нито за ден. Ако вкараш два гола и извикаш „Върнах се“, звучи сякаш си изчезнал десет години и изведнъж си се появил от друга планета. Кристиано е играл, вкарвал е, чупил е рекорди и е попадал в заглавията през цялото време. Затова ме разсмя", заяви в типичния си стил Ибра.
"Футболният свят говори за него всяка седмица, защитниците все още се тревожат как да го спрат, а стадионите са пълни с хора, които искат да го видят. Това не звучи като някой, който е отсъствал. Може би е имал предвид, че се е върнал, за да заглуши критиците. Ако е така, добре. Но Кристиано Роналдо да обяви, че се е върнал, е като слънцето да обяви, че ще изгрее утре. Истината е, че играчите прекарват кариерата си в опити да достигнат нивото си на значимост. Дори в спокойните си дни хората все още говорят повече за него, отколкото за повечето футболисти. Така че, когато чух „Върнах се“, си помислих: Кристиано, приятелю... никога не си си тръгвал. Всички останали все още се опитват да наваксат. Това беше мач, създаден специално за португалците, за да вкарват много голове", добави Ибрахимович.





















