Играл в ЦСКА ще рита в Америка

Играл в ЦСКА ще рита в Америка

Нападателят записа 30 мача за армейците

Бившият футболист на ЦСКА-София Федерико Варело премина в американския клуб Финикс Райзинг, който играе в ЮСЛ Чемпиъншип (втора американска дивизия), съобщава uslchampionship.com

"Феде е точният играч, от когото имахме нужда да подсилим състава" , смята треньорът на тима Хуан Гера. "Той има визия за играта, която може да ни помогне да печелим. Ще ни помогне с играта между линиите. Отличен е, техническите му умения са топ класа. Нямам търпение да видя това, което ще донесе на тима", каза още треньорът.

Варела е роден в Буенос Айрес, но още като малък се мести в Испания, където израства в школите на Вивейро и Селта Виго. Започва професионалната си кариера на 18 години в Порто Б. След това играе под наем в Портимоненсе. 

"Ще се боря от първия ден Финикс да е на върха на класирането в Чемпиъншип. Нямах никакви съмнение да премина във Финикс", казва самият Варела.

Аржентинският халф е играл още в испанските Райо Махадаонда и Лас Палмас, както и в турския Денизлиспор.

Той прекара голяма част от 2022 година в ЦСКА-София, като има 30 мача и 7 асистенции за "червените". 

Шок в Бразилия! Стреляха по футболисти на Фламенго

Полицията започна разследване по случая

"Ацтека" ще е готов за Мондиал 2026

Градската управа на Мексико Сити потвърди, че митичният местен стадион "Ацтека", който наскоро беше преименуван на "Естадио Сиудад де Мексико", ще бъде отворен след реконструкция през март догодина

Марадона поискал алкохол след операцията малко преди смъртта си

Операцията е извършена от неврохирург в тази клиника и е била рутинна

ФИФА пусна първите билети за Мондиал 2026 повече от година преди старта

На 6 май 2025 г. стартира първата вълна от продажби на билети за Световното първенство по футбол 2026, което ще се проведе в САЩ, Канада и Мексико

Аржентина се прости със световен шампион от 1978

Бившият национал на Аржентина Луис Галван е починал на 77-годишна възраст в понеделник

Меси и Суарес бележат за победа на Интер Маями

Лионел Меси и Луис Суарес се разписаха, а Интер Маями записа победа с 4:1 в домакинството си на Ню Йорк Ред Булс от 11-ия кръг на МЛС на САЩ и Канада.

Ал Ахли грабна азиатската Шампионска лига (ВИДЕО)

Роберто Фирмино с две асистенции на финала

Божидар Краев с гол при победа на Уестърн Сидни Уондърърс (ВИДЕО)

Българският национал се разписа при успеха над Макартър

Официално: Ал Хилал уволни Жорже Жезус

След загубата в Азиатската Шампионска лига