Изложиха легендарната фланелка на Баджо от 94-та година в Ню Йорк

Изложиха легендарната фланелка на Баджо от 94-та година в Ню Йорк
Източник: БГНЕС

Фланелката на Роберто Баджо от финала на Мондиал'94 участва в специална футболна изложба на Бродуей в Ню Йорк

Италианската легенда публикува снимка и съобщи, че десетката, с която пропусна решаващата дузпа на финала в Лос Анджелис преди 32 години, е редом до фланелките на куп други знаменитости, композирани в Голямата ябълка от колекционерите от Match Worn Shirt.

"Фланелката, която носех на финала през 1994-та, пътува до Ню Йорк, за да бъде част от изложбата на MWS Legend Collection - заедно с фланелките, носени от Марадона, Роналдо, Мбапе. Невероятно е да видиш как футболът в САЩ расте спрямо последния път, когато страната беше домакин на Мондиала. Благодарен съм да видя част от моята история, споделена с ново поколение фенове. Входът за изложбата е свободен и е отворен до неделя 14 юни на 620 Бродуей в Манхатън, на улица Хюстън", написа Божествената опашка в социалната мрежа.

 

ФИФА продължава консултациите за частни инвестиции в Мондиала

Световната футболна централа (ФИФА) обяви в петък, че ще продължи с "процеса на консултации за привличане на частни инвестиции за Световното първенство и другите си турнири", въпреки острата реакция срещу предложението, водена от УЕФА. 

И Азия е срещу Инфантино

Азиатската футболна конфедерация заяви в петък, че "изразява солидарност" с регионалните организации УЕФА и КОНКАКАФ в опозицията им срещу плановете за продажба на дял от Световното първенство на частни инвеститори, но не стигна дотам да заплаши с бойкот на събития, организирани от ФИФА, световната футболна федерация, предаде Ройтерс.

И Шаби Алонсо скочи на ФИФА

Треньорът на Челси Шаби Алонсо, който е и световен шампион като футболист на Испания от 2010 година, се противопостави на проекта на ФИФА да се отвори към частни капитали.

Анчелоти зачеркна бразилците над 30 години

Неймар, Каземиро и Данило не са в плановете на селекционера на бразилския национален отбор Карло Анчелоти, който иска да подмлади състава за Копа Америка 2028.

Трагедия! Бивш играч на ЦСКА загина под срутена стена

Бившият футболист на ЦСКА Тасио е починал при срутване на стена в Рио де Жанейро, съобщават от Ботафого, един от клубовете, в които футболистът е играл. 

Арне Слот потегля към Саудитска Арабия?

Бившият мениджър на Ливърпул Арне Слот е сред кандидатите за нов старши треньор на саудитския Ал Ахли, научи talkSPORT