Извършил преврат уплаши звезда на Ливърпул и играч на Ботев (Пд)

Извършил преврат уплаши звезда на Ливърпул и играч на Ботев (Пд)

Футболистите на Гвинея ще връщат пари, ако не спечелят купата на Африканските нации

Футболистите на Гвинея получиха неочакван ултиматум в навечерието на турнира за Купата на африканските нации. Временният президент на страната полк. Мамади Думбуя, който застана начело след преврат през септември, поиска от играчите да спечелят златните медали. Ако не го сторят, те ще трябва да върнат всичките пари, които са били инвестирани за участието им на финалите в Камерун, които ще се проведат от 9 януари до 6 февруари.

Капитан и звезда на отбора е Наби Кейта от Ливърпул, а там е и защитникът на Ботев (Пловдив) Па Конате. Гвинейците обаче не са сред фаворитите, а най-големият им успех в турнира е финал през далечната 1974 година. Сега “националните слонове” са в група със Сенегал, Малави и Зимбабве.

Мамади Думбуя поведе преврат на 5 септември, сваляйки от власт 83-годишния президент Алфа Конде, който е първият демократично избран държавен глава на страната.

Думбуя, който е бивш войник от Френския легион, беше предводител на специалните части на Гвинея при управлението на Конде досега. Тези дни той събра футболистите и треньорите на специална церемония.

Според “Би Би Си” Думбуя е един от 25-те гвинейци на държавни постове, които Европейският съюз заплашва да санкционира за вероятни нарушения на човешките права.

Носителят на Копа Либертадорес съкруши домакините от Сиатъл

Бившият играч на Лудогорец Руан Секо остана неизползвана резерва

Байерн Мюнхен унизи Оукланд Сити с 10:0 на Световното клубно (ВИДЕО)

Баварците нанизаха шест гола още преди почивката, Мусиала със светкавичен хеттрик

Бивш треньор в ЦСКА ще работи в най-стария клуб в Австрия

„Очаквам с нетърпение това предизвикателство"

Мексико пречупи Пинеда и Домениканска република на старта на "Голд Къп"

Нападателят на Берое влезе в края

Бивши играчи на Лудогорец част от клубния Мондиал

Круз и Нонато част от турнира в САЩ

Защитник на Бока Хуниорс получи извънредно виза за САЩ

Аиртон Коща ще може да играе на Световното клубно първенство

Спалети става треньор на Кристиано Роналдо

Ал-Насър води преговори с бившия треньор на италианския национален отбор Лучано Спалети.

Ще блести ли Меси на Световното клубно първенство?

Аржентинецът играе в откриващия мач

ФИФА на практика подарява билети за Световното клубно първенство

ФИФА е изправена пред провал заради нищожния към този момент интерес за Световното клубно първенство