Канадската футболна асоциация се оплака от расизъм

Канадската футболна асоциация се оплака от расизъм

На Копа Америка...

Канадската футболна асоциация излезе с официално становище за борба с расизма, след като гневни фенове са обиждали част от играчите от националния отбор след загубата от Аржентина с 0:2 на старта на Копа Америка тази нощ.

Основен обект на агресията е бил защитникът Мойс Бомбито, предаде TSN.

Ядосаните запалянковци са нападнали футболиста на расистка основа в социалните мрежи и са го заплашвали  с линч, като са написали обидни неща и за семейството му.

"Изключително притеснени сме от завръщането на подобна реторика в обществото ни. Расизмът няма място в 21 век. Ще предприемем действия и ще окажем пълна подкрепа на футболистите си. Уведомили сме КОНКАКАФ за случая. Надяваме се това да не се повтаря", казват от централата.

24-годишният Бомбито е част от селекцията на един от елитните американски тимове - Колорадо Рапидс. През изминалата кампания записа 27 мача и отбеляза 2 попадения за тима от Скалистите Планини.

59-годишният Миура с два гола в Япония (ВИДЕО)

Ветеранът се разписа за Купата на императора

Гол на Меси не стигна за победа на Интер Маями (ВИДЕО)

"Чаплите" завършиха 2:2 с Филаделфия

Шеф на Висшата лига  обвини Инфантино, че е натиснал „бутон за самоунищожение“

Главният изпълнителен директор на Висшата лига Ричард Мастърс обвини президента на Международната федерация по футбол (ФИФА) Джани Инфантино, че е натиснал „бутон за самоунищожение“ заради неуспешните му планове за продажба на дял от Световното първенство.

Бензема пред раздяла с вицешампиона на Саудитска Арабия

Французинът е нежелан от треньора на тима

Кристиано Роналдо намекна за отказване: Това може да е последната ми година

Кристиано Роналдо, една от най-големите легенди на световния футбол, хвърли истинска бомба с изявлението си, че може би е дошло време да се сбогува с играта

Голям пробвал за Меси и Интер Маями

"Чаплите" загубиха тежко от Нешвил