Катар официално отговори на протеста на датските национали

Катар официално отговори на протеста на датските национали

Вижте изявлението на Върховния комитет

Върховният комитет на Катар публикува официално изявление в отговор на протеста на националния отбор на Дания по футбол.

Датските играчи ще носят изчистени екипи по време на Световното първенство, с които ще протестира срещу погазването на човешките права в страната. Титулярните фланелки ще бъдат изцяло червени, а резервните - черни, като и на двете марката Hummel и емблемата на федерацията се сливат с екипа.

"Цветът на траура", пишат от Hummel в пост в Инстаграм с фланелките на датчаните.

Домакините на Мондиала отговориха с остро изявление.

"Откакто спечели правото да организира Световното първенство по футбол, Върховният комитет работи усърдно заедно с правителството на Катар, за да гарантира, че този турнир ще осигури трайно социално наследство. Поради тази причина ние оспорваме твърдението на Hummel, че Световното първенство е струвало живота на хиляди хора. Освен това, ние с цялото си сърце отхвърляме омаловажаването на нашия истински ангажимент за защита на здравето и безопасността на 30 хиляди работници, които построиха стадионите за Мондиала и другите инфраструктурни обекти", се казва в изявлението.

"Същият ангажимент сега е в сила за 150 хиляди работници в различните сектори за турнира и 40 хиляди работници в хотелиерството. Тежестта винаги трябва да бъде на държавите да правят повече за защита на правата на хората по целия свят, включително и в Дания. Работата на Върховния комитет е призната от множество организации в международната общност за правата на човека като модел, който е ускорил прогреса и е подобрил живота на хората", добавят организаторите.

"Реформите в Катар са признати от Международната организация на труда и от Международната конфедерация на профсъюзите за еталон в региона. Както всяка страна, напредъкът по тези въпроси е пътуване без край и Катар е ангажиран с това пътуване. Настояваме Футболната асоциация на Дания да предаде точно резултатите от подробната комуникация и работа с Върховния комитет и да гарантира, че това е съобщено правилно на техните партньори в Hummel", пише в официалното изявление.

Интер Маями и Меси отпаднаха от Шампионската лига на КОНКАКАФ

Интер Маями отпадна от Шампионската купа на КОНКАКАФ, след като загуби с 1:3 реванша от полуфинала срещу Ванкувър Уайткапс.

Бразилия обмисля да играе в червено на Мондиал 2026

Според специализирания сайт Footy Headlines резервният екип на националния отбор на Бразилия по футбол на Световното първенство през 2026 ще бъде червен

Ал-Хилал стартира преговори за Виктор Осимен

Договорът му включва клауза за освобождаване от 75 милиона евро

Роналдо поведе Ал-Насър към полуфинал в Шампионската лига

Кристиано Роналдо отбеляза гол номер 934 в кариерата си при победата на Ал-Насър над Йокохама Маринос на четвъртфиналите в Азиатската Шампионска лига.

Неймар настоява Бразилия да назначи Карло Анчелоти

Неймар иска да види Карло Анчелоти начело на бразилския национален отбор

В Молдова хвалят Христо Стоичков

Президентът на Футболната федерация на Молдова Леонид Олиниченко е изпратил благодарствено писмо до шефа ФИФА Джани Инфантино след края на посещението на Христо Стоичков в страната

Oтвлякоха съпругата и детето на футболист

Той се скрил под леглото

Президентът на Сантос иска Неймар да остане

Настоящият договор на бразилеца изтича през лятото

Футболист почина на загрявката преди мач

Във втора дивизия на Южна Африка