Каземиро: Бразилия е сред фаворитите в Катар

Каземиро: Бразилия е сред фаворитите в Катар

„Няма да подценим никого", обеща опитният халф

Бразилският национален отбор е сред фаворитите на световното първенство по футбол, но петкратните световни шампиони няма да подценяват никого и уважават всеки съперник, заяви халфът Каземиро по-малко от месец преди началото на турнира.

"Бразилия наистина е сред фаворитите на световното първенство по футбол и този факт не може да се крие. Монетата обаче има и друга страна - фаворитите не винаги стават шампиони", заяви Каземиро в интервю за клубния уебсайт на Манчестър Юнайтед.

"Има и други национални отбори, които в момента се справят добре и са сред кандидатите за трофея. Футболът в днешни времена не е такъв, че да има конкретен състав, който е над останалите в световен мащаб.

"Ние знаем за какво отиваме в Катар, но също така няма да подценим никого и уважаваме всеки противник. Свикнали сме с очакванията, тъй като към Бразилия те винаги са за трофей, но също така сме здраво стъпили на земята".

Каземиро, който има 65 мача за националния отбор, ще бъде почти сигурен титуляр в първия мач на 24 ноември срещу Сърбия. Неговият съотборник в английския клуб Антони също ще бъде в групата на Бразилия.

"Това е много приятно преживяване за мен, тъй като първата ми повиквателна бе тази година. Винаги съм мечтал за това и сега изживявам тази мечта. Надявам се да оставим следа в историята", заяви Антони.

Интер Маями и Меси отпаднаха от Шампионската лига на КОНКАКАФ

Интер Маями отпадна от Шампионската купа на КОНКАКАФ, след като загуби с 1:3 реванша от полуфинала срещу Ванкувър Уайткапс.

Бразилия обмисля да играе в червено на Мондиал 2026

Според специализирания сайт Footy Headlines резервният екип на националния отбор на Бразилия по футбол на Световното първенство през 2026 ще бъде червен

Ал-Хилал стартира преговори за Виктор Осимен

Договорът му включва клауза за освобождаване от 75 милиона евро

Роналдо поведе Ал-Насър към полуфинал в Шампионската лига

Кристиано Роналдо отбеляза гол номер 934 в кариерата си при победата на Ал-Насър над Йокохама Маринос на четвъртфиналите в Азиатската Шампионска лига.

Неймар настоява Бразилия да назначи Карло Анчелоти

Неймар иска да види Карло Анчелоти начело на бразилския национален отбор

В Молдова хвалят Христо Стоичков

Президентът на Футболната федерация на Молдова Леонид Олиниченко е изпратил благодарствено писмо до шефа ФИФА Джани Инфантино след края на посещението на Христо Стоичков в страната

Oтвлякоха съпругата и детето на футболист

Той се скрил под леглото

Президентът на Сантос иска Неймар да остане

Настоящият договор на бразилеца изтича през лятото

Футболист почина на загрявката преди мач

Във втора дивизия на Южна Африка