Корейската Футболна асоциация не можа да се договори с Берт ван Марвайк

Корейската Футболна асоциация не можа да се договори с Берт ван Марвайк

Холандецът беше кандидат номер 1 в листа на КФА след оставката на местната легенда Хьон Мюн-Бо

Преговорите между Корейската футболна асоциация (КФА) и  холандският футболен специалист Берт ван Марвайк се провалиха и  сега азиатците ще трябва да се насочат към друг кандидат за  поста национален селекционер, съобщи на сайта си организацията.

Холандецът беше кандидат номер 1 в листа на КФА след  оставката на местната легенда Хьон Мюн-Бо, който не успя да  постигне нищо значимо на Световното първеннство в Бразилия и  корейците отпаднаха още в предварителната група. Според местните медии, основният проблем се породил от  начина на плащане на данъците, както и от желанието на  62-годишния Ван Марвайк да прекарва повече време в Европа. "Разговорите с Берт Ван Марвайк приключиха и той няма да  бъде нашият селекционер.

Ли Йон су, който оглавява техническия  комитет на федерацията, ще даде пресконференция по въпорса в  понеделник сутринта, се казва още на сайта на централата. Самият Ли Йон Су пътува на 5-и август до Холандия за среща и преговори с холандския треньор. Ван Марвайк класира родината си на финал  на Световното първенство преди 4 години в Южна Африка, а за  последно беше начело на германския Хамбургер ШФ, откъдето го  уволниха през пролетта. Сега корейците ще назначат временен наставник поне за  септемврийските контролни срещи с Венецуела и Уругвай. През  октомври те ще се опитат да си организират още два мача, а през  ноември е осигурено гостуване на Иран.

Меси и Суарес вкараха, но Интер Маями не спечели първия мач на новия си стадион

Луис Суарес също се разписа при равенството 2:2 срещу Остин ФК

Краев остава на дъното в Австралия (ВИДЕО)

Два пропуска за българина срещу Мелбърн

Трагедия в Перу: Стадион рухна преди дерби

Най-малко един футболен привърженик загина, а 47 души бяха ранени на стадион "Алехандро Вилянуева" в столицата на Перу - Лима, където фенове се събраха преди насроченото за днес местно дерби между Университарио и Алианса (Лима), предаде Франс прес, позовавайки се на перуанския министър на здравеопазването Хуан Карлос Веласко

Кристиано вкара 2 гола на Ел Маестро и вече е с 967 попадения (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е все по-близо до гол №1000 в своята кариера

Йоахим Льов е близо до треньорския пост на Гана

Бившият селекционер на германския национален отбор Йоахим Льов е на прага на завръщане във футбола, за да поеме треньорския пост на Гана.

ФИФА вдигна цените за финала на Мондиал 2026

ФИФА повиши цените за финалния мач от Световното първенство през 2026 година, който ще се проведе в Съединените щати на стадион "МетЛайф" (Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси).