Коринтианс и Сеара със скучно 0:0

Коринтианс и Сеара със скучно 0:0

Двата водещи отбора в бразилското първенство- Коринтианс и Сеара, завършиха 0:0 в директна среща по между си от 8-ия кръг

Двата водещи отбора в бразилското първенство- Коринтианс и Сеара, завършиха 0:0 в директна среща по между си от 8-ия кръг. Въпреки равенството на стадиона на Сеара, двата тима остават начело в класирането с по 18 точки, а звездата Роналдо не игра за лидерите от Коринтианс, които имат по-добра голова разлика. Самият Роналдо имаше желание да излезе на терена, но ръководството реши да го запази за неделната среща с Атлетико (Минейро). Сао Пауло падна у дома от Авай с 1:2, а двата тима са заедно в средата на таблицата с по 11 точки. Под проливния дъжд на стадион Морумби, гостите от Авай откриха резултата в 60-ата минута. Роберто проби по лявото крило и центрира към Вандиньо, който прати топката в мрежата. Само пет минути по-късно Вандиньо покачи на 0:2, а за Сао Пауло остана утешението да вкара почетно попадение в 76-ата минута чрез Ернанеш.

В едно от горещите дербита на Рио де Жанейро Фламенго се наложи с минималното 1:0 над Ботафого и събра 12 точки, колкото имат още отборите на Сантос, Крузейро и Гуарани, а общо четирите тима се подреждат от 4-а до 7-а позиция. Флуминензе е на трето място с 15 точки. Деян Петкович изработи гола в 68-ата минута, след като дриблира през трима противници и подаде на фланга на Винисиус Пачеко, който центрира. Пауло Серджо получи топката и с второто си докосване я прати във вратата на черно-белите. Останалите резултати от 8-ия кръг: Атлетико Паранаензе- Крузейро 0:2, Гояш- Васко да Гама 0:0, Гремио- Витория 1:1, Гуарани- Интернасионал 0:3.
                                                                                                                             
 
Интер Маями и Меси отпаднаха от Шампионската лига на КОНКАКАФ

Интер Маями отпадна от Шампионската купа на КОНКАКАФ, след като загуби с 1:3 реванша от полуфинала срещу Ванкувър Уайткапс.

Бразилия обмисля да играе в червено на Мондиал 2026

Според специализирания сайт Footy Headlines резервният екип на националния отбор на Бразилия по футбол на Световното първенство през 2026 ще бъде червен

Ал-Хилал стартира преговори за Виктор Осимен

Договорът му включва клауза за освобождаване от 75 милиона евро

Роналдо поведе Ал-Насър към полуфинал в Шампионската лига

Кристиано Роналдо отбеляза гол номер 934 в кариерата си при победата на Ал-Насър над Йокохама Маринос на четвъртфиналите в Азиатската Шампионска лига.

Неймар настоява Бразилия да назначи Карло Анчелоти

Неймар иска да види Карло Анчелоти начело на бразилския национален отбор

В Молдова хвалят Христо Стоичков

Президентът на Футболната федерация на Молдова Леонид Олиниченко е изпратил благодарствено писмо до шефа ФИФА Джани Инфантино след края на посещението на Христо Стоичков в страната

Oтвлякоха съпругата и детето на футболист

Той се скрил под леглото

Президентът на Сантос иска Неймар да остане

Настоящият договор на бразилеца изтича през лятото

Футболист почина на загрявката преди мач

Във втора дивизия на Южна Африка