Кот д'Ивоар е новият цар на Африка (ВИДЕО)

Кот д'Ивоар е новият цар на Африка (ВИДЕО)

Обрат донесе трофея за домакините

 Кот д'Ивоар ликува с Купата на африканските нации след обрат за 2:1 срещу Нигерия във финала.

Домакините на турнира успяха да се възползват максимално от горещата подкрепа по трибуните на олимпийския стадион "Аласан Уатара" в столицата Абиджан.

Единственото попадение през първата част отбеляза съотборникът на Кирил Десподов в ПАОК Вилиам Трост-Еконг. Това се случи в 38-ата минута, когато бранителят стреля с глава след центриране от ъглов удар.

Домакините изравниха по идентичен начин. В 62-ата минута Франк Кесие изравни с удар от втория етаж, възползвайки се и от несигурна изява на стража на съперника Стенли Нуабали.

Голямата звезда на Борусия Дортмунд Себастиан Алер направи обрата пълен след гол в 81-ата минута, засичайки с едно центриране в наказателното поле.

В същото време нападателят на "супер орлите" Виктор Осимен бе обезличен и така и не успя да стреля към вратата на  Кот д'Ивоар.

Двата тима се срещнаха вече веднъж в турнира - в груповата фаза когато до успеха стигнаха гостите с 1:0.

Така домакините на този форум печелят за трети път в историята си Купата на африканските нации след шампионатите през 1992-а година и 2015-а година.

Нигерия остава с 3 титли. Рекордьори са Египет със 7, а Камерун има 5.

Инфантино: За ФИФА здравето на футболистите е най-важно

Президентът на ФИФА Джани Инфантино каза, че здравето на играчите остава най-важно на фона на опасенията относно разширяването на турнирите във вече претоварения календар

Меси говори за Мондиал 2026, Ямал и завръщане в Барселона

Мегазвездата на Аржентина Лионел Меси даде любопитно интервю пред Youtube канала "Simplemente Fútbol"

Със сълзи на очи: Неймар с нова контузия

Проблемите с контузии на бразилската звезда Неймар продължават

Тевес събира Меси и Роналдо в един отбор

Ван дер Сар и Буфон пазят в грандиозен мач

Братът на починал футболист заподозрян след падане от 11 етаж

Полицаите работят по три възможни сценария

Застрашен ли е футболът от Доналд Тръмп?

Ето как търговската му война може да повлияе на световния футбол

Ирак уволни треньора точно преди края на световните квалификации

Селекционерът бе освободен 2 кръга преди финала на надпреварата за Мондиал 2026 в Азия

Разногласие в световния футбол за броя на отборите на Мондиал

Вижте какви са те

ФИФА анонсира по-строги правила за вратарите на Световното клубно

Международната футболна централа (ФИФА) избра 117 съдии за предстоящото Световно клубно първенство и обяви, че реферите ще носят камери на тялото, като ще налагат по-строги правила за пилеене на времето в мачовете от страна на вратарите по време на турнира, който ще се проведе в САЩ между 14 юни и 13 юли.