Кристиано Роналдо с червен картон при загуба на Ал Насър

Кристиано Роналдо с червен картон при загуба на Ал Насър

Вижте подробности

Кристиано Роналдо получи червен картон на полуфиналите за Суперкупата на Саудитска Арабия и предизвика възмущение с реакцията си на решението. Докато неговият отбор Ал Насър губеше с 0:2 от Ал Хилал снощи, Роналдо се сбиване с противник и го бутна на земята, за което беше изгонен в 86-ата минута.

Видеозапис показва как Роналдо свива юмрук, вдига го над главата си и прави половин крачка към съдията, който е с гръб. След това Роналдо го аплодира подигравателно и вдигна палец.

Ал Насър върна един гол в 9-ата минута на добавеното време чрез бившия играч на Байерн Мюнхен Садио Мане, но все пак загуби мача и не успя да се класира за финала за Суперкупата на Саудитска Арабия.

В спор за трофея Ал Хилал ще играе срещу Ал Итихад, който в другия полуфинал спечели с 2:1 срещу Ал Уейда в Абу Даби.

Карим Бензема вкара първия си гол за 2024-а още в първата минута на двубоя преди Абдерразак Хамдала да удвои преднината с попадение в 42-ата.

Хюсеин Ахмед Ал Иса беше точен за Ал Уехда в последните секунди, а Файкал Фаяр пропусна от дузпа в 91-ата минута.

Трагедия в Перу: Стадион рухна преди дерби

Най-малко един футболен привърженик загина, а 47 души бяха ранени на стадион "Алехандро Вилянуева" в столицата на Перу - Лима, където фенове се събраха преди насроченото за днес местно дерби между Университарио и Алианса (Лима), предаде Франс прес, позовавайки се на перуанския министър на здравеопазването Хуан Карлос Веласко

Кристиано Роналдо вкара два гола на Ел Маестро и вече е с 967 попадения(ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е все по-близо до гол №1000 в своята кариера

Йоахим Льов е близо до треньорския пост на Гана

Бившият селекционер на германския национален отбор Йоахим Льов е на прага на завръщане във футбола, за да поеме треньорския пост на Гана.

ФИФА вдигна цените за финала на Мондиал 2026

ФИФА повиши цените за финалния мач от Световното първенство през 2026 година, който ще се проведе в Съединените щати на стадион "МетЛайф" (Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси).

Раймон Доменек: Никой не приема Англия на сериозно

Бившият селекционер на Франция - Раймон Доменек направи остро изказване по адрес на националния отбор на Англия, заявявайки, че „трите лъва“ не са сред сериозните претенденти за титлата на Световното първенство през 2026г.

Най-големите, които няма да играят на Мондиал 2026

Вижте кои са те