Луис Енрике хвали Дембеле, надява се да го има за финала

Луис Енрике хвали Дембеле, надява се да го има за финала
Източник: БГНЕС

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике се надява да разчита на нападателя Усман Дембеле за финала на Световното клубно първенство в неделя срещу Челси след убедителната победа с 4:0 над Реал Мадрид на полуфиналите снощи.

Фаворитът за "Златната топка" Дембеле почива през цялата групова фаза, след като получи контузия в бедрото, и се ограничи до участия като резерва в по-ранните елиминационни кръгове, като записа първия си мач титуляр в турнира срещу гранда от Ла Лига.

Той направи впечатление веднага, като асистира на Фабиан Руис при откриващия гол в шестата минута, преди да прати сам топката в мрежата три минути по-късно на стадион "МетЛайф" в Ню Джърси.

Луис Енрике вече заяви, че Дембеле заслужава "Златната топка", а снощи коментира, че няма съмнение, че французинът за пореден път е доказал, че е достоен за най-високото индивидуално отличие във футбола.

"Бих искал да подчертая, че това е първи мач, в който имах най-добрия си играч, Дембеле, в най-добрата си форма", каза той пред медиите.

"Виждали сме го много малко през целия турнир, това е ключов играч, уникален играч, играч, когото всеки фен иска да види . . . дано го видим на финала", добави Енрике, цитиран от Ройтерс.

"Винаги е трудно да се играят такива мачове срещу Реал Мадрид. Мисля, че започнахме много добре. Dоволен съм от начина, по който отборът игра. Все още имаме още една стъпка срещу силен отбор като Челси. Сега е време да се подготвим за този двубой", заяви треньорът.

Евентуален трофей в неделя след победа срещу Челси ще отбележи блестящия край на един страхотен сезон, в който Луис Енрике изведе отбора до континентален требъл с победа с 5:0 над Милан на финала на Шампионската лига във втората си година начело на тима.

"На един мач сме не само да напишем история, но и да я изградим, за да я завършим, за Париж, за френски клуб, който може да спечели всяка купа, всеки турнир. Това е много важно за нас, за нашите фенове", завърши специалистът.

Президентите на ФИФА и на Африканската футболна конфедерация осъдиха  събитията от финала за КАН

Сенегал победи Мароко с 1:0 след продължения, но мачът беше белязан от неприятни сцени в края на редовното време

Мане: Невъзможно е да покажем подобен образ пред целия свят

"Предпочитах да загубя, отколкото всичко да завърши така"

Скандал със селекционера на Сенегал в Мароко

Очакваше се Пап Буна Тиау да обясни решението си на пресконференцията след финала за КАН

Сенегал обяви официален празник след триумфа за Купата на африканските нации

Сенегал спечели с 1:0 след продължения срещу домакина Мароко

Сенегал прибра рекордна печалба от триумфа си за КАН

От КАФ са осигурили за шампионите 43 процента увеличение на паричната сума

Сенегал е Краля на Африка след невиждани скандали и драма в Мароко! (ВИДЕО)

Изпусната "Паненка" в 114-та минута обля мароканците в сълзи