Манчестър Сити е на финал на Световното клубно първенство след класика (ВИДЕО)

Манчестър Сити е на финал на Световното клубно първенство след класика (ВИДЕО)

Европейските шампиони надвиха Урава Ред Даймъндс с 3:0

Европейският шампион Манчестър Сити се наложи над японския Урава Ред Даймъндс с 3:0 и се класира за финала на Световното клубно първенство, което се провежда в Джеда. В спор за титлата английският тим ще срещне бразилския Флуминензе, който преди един ден победи египетския Ал-Ахли.

"Гражданите" откриха резултата едва в добавеното време на първата част, като Мариус Хойбратен от японския отбор си вкара автогол.

Матео Ковачевич удвои аванса за тима на Пеп Гуардиола в 52-рата минута след асистенция на Кай Уолкър. Само седем минути по-късно Бернардо Силва вкара и трети гол за Сити със самостоятелна акция, с което реши спора от срещата.

Голмайсторът на Манчестър Сити Ерлинг Холанд не взе участие в мача, тъй като все още лекува контузия на крака. Норвежкият нападател пропусна и последните два мача на отбора в първенството. В групата на англичаните не попадна и белгийският национал Кевин Де Бройне, който поднови тренировки в понеделник, но очевидно е рано за него да влезе в игра. Контузен за този мач бе и друг белгийски национал Жереми Доку.

Финалът на турнира ще се играе в петък.

Градушка от небето и от голове: Бенфика не пожали Оукланд с 6:0 в Орландо (ВИДЕО)

Второто полувреме на мача се забави с близо два часа заради буря във Флорида

КОШМАР ЗА ЧЕЛСИ! Падна 1:3 от Фламенго (ВИДЕО)

"Сините' играха с 10 души над 30 минути

Атлетико (Мадрид) може да привлече бразилски нападател

Юри Алберто от Коринтианс е желан също от Рома и Евертън

Най-стилният треньор в света Сегундо Кастийо бе уволнен от Барселона Гуаякил

Слабите резултати доведоха до раздялата с треньора

Прекъснаха Бенфика - Оукланд Сити заради градушка

Буря удари Орландо и не позволи на второто полувреме да започне

Меси: Тази победа ни носи удовлетворение

Лионел Меси изведе своя Интер Маями до успех с 2:1 срещу Порто в двубой от Световното клубно първенствo

Луис Енрике хвали Ботафого

„Това е един от най-добрите отбори, срещу които сме играли“, каза треньорът на ПСЖ

ОБЗОР: САЩ и Мексико продължават към плейофите на „Голд Къп“ (ВИДЕО)

Коста Рика също ще играе в четвъртфиналите

Изненада: Ботафого шокира ПСЖ на Световното клубно (ВИДЕО)

Бразилският тим би еврошампиона с 1:0