Марадона почна шампионата в ОАЕ с класическа победа

Марадона почна шампионата в ОАЕ с класическа победа

Диего Марадона постигна победа с 3:0 в първия си шампионатен мач начело на Ал Уасъл в първенството на ОАЕ

Диего Марадона постигна победа с 3:0 в първия си шампионатен мач начело на Ал Уасъл в първенството на ОАЕ. Тимът на легендарния аржентинец разгроми с 3:0 Шарджа и се реваншира частично за поражението с 0:5 от СК Дубай в турнира за Купата на Емира. Победата в първенството пък Диего Марадона посвети на всички аржентински майки. Тя дойде благодарение на последното попълнение на тима- уругваецът Хуан Оливейра, който беше привлечен именно по настояване на легендата. 

"Посвещавам победата на моята майка и на моята дъщеря, която също е майка. А също така и на всички майки от Аржентина, заяви 50-годишният Дон Диего, за когото този ангажимент в ОАЕ е първи след уволнението му от националния отбор. "Освен това, искам да поздравя и нашите футболисти, които просто бяха различни като поведение в сравнение с мача със СК Дубай. 

Уругвайският нападател откри резултата в 15-ата минута, а в 54-ата удвои за 2:0. 20 минути преди края Оливейра направи 3:0 след пас на аржентинския плеймейкър Мариано Донда.

Никой не може да изключи Иран от Мондиал 2026

Това написаха от националния тим на Иран по футбол

Окончателно: Дейвис пропуска мачовете на Канада срещу Исландия и Тунис

Националният oтбор на Канада по футбол получи неочакван удар по пътя на подготовката си за Световното първенство, след като стана ясно, че голямата им звезда Алфонсо Дейвис ще пропусне мачовете през март с Исландия и Тунис, съобщи селекционерът Джеси Марш

Тръмп: Иран не е добре дошъл на Световното

Президентът на САЩ промени позицията си

Финалисима ще бъде в Мадрид

Големият мач Финалисима между световния шампион Аржентина и европейският първенец Испания ще се играе на стадион “Сантиаго Бернабеу” в Мадрид, пише вестник “Marca”

Стоичков откри програма на ФИФА в Атина

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков прекара няколко дни в Атина, където участва в откриването на програмата на ФИФА "Футбол за училища", създадена в партньорство с Гръцката футболна федерация, Министерството на образованието, вероизповеданията и спорта и Генералния секретариат по спорта

Бока Хуниорс ще разширява "Ла Бонбонера" до 80 000 места

Аржентинският футболен гигант Бока Хуниорс представи днес проект за разширяване на стадиона си „Ла Бомбонера", който е на стойност между 50 и 60 милиона американски долара и трябва да увеличи капацитета до 80 хиляди места