Марокански национал, спряган за Левски почина на 35

Марокански национал, спряган за Левски почина на 35

Бившият марокански футболен национал Абделазиз Барада почина на 35-годишна възраст, съобщава ББС

Бившият марокански футболен национал Абделазиз Барада почина на 35-годишна възраст, съобщава ББС.

Причината за смъртта не беше оповестена официално, но в медийни публикации в Мароко се съобщава, че той е получил инфаркт.

От Мароканската федерация отдадоха почит на Барада и изказаха съболезнования към семейството и близките му с публикация в социалните мрежи, определяйки кончината му като "голяма трагедия и огромна загуба".

Бившият полузащитник е роден в Провен (Франция) и започва кариерата си във втория отбор на Пари Сен Жермен, след което играе в испанските Хетафе и Химнастик, в Олимпик Марсилия, в Ал-Джазира и Ал-Насър (ОАЕ), в турския Анталияспор, в Ал Шабания (Катар) и приключва кариерата си през 2021 година във френския нискоразреден в Лузитано Сен Мор.

Той има 26 мача с 4 гола за националния тим на Мароко, включително участва на Олимпийските игри в Лондон 2012. Беше сряган и за ново попълнение на Левски.

Роналдо навлече критики на ФИФА заради плакат

ФИФА предизвика широка вълна от недоволство и полемика, след като представи официалния си промоционален плакат за Световното първенство по футбол през 2026 г.

Въоръжени преследваха звезди на Колумбия в САЩ

Националният отбор на Колумбия преживя изключително напрегнати моменти по време на лагера си в САЩ, въпреки че постигна две победи в приятелските срещи като част от подготовката си за Мондиал 2026

Лош жребий за Италия за баражите за Световното

Четирикратният световен шампион Италия ще играе със Северна Ирландия в полуфиналния кръг от баражите за световното първенство по футбол през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада.

Станаха ясни двойките за междуконтиненталните плейофи за световното първенство

Нова Каледония срещу Ямайка и Боливия срещу Суринам са двойките в полуфиналите от междуконтиненталните плейофи за световното първенство. 

Мбапе поздрави играч №1 на Африка

Килиан Мбапе поздрави бившия си съотборник в Пари Сен Жермен Ашраф Хакими в социалните мрежи, след като той беше обявен за играч номер 1 на Африка за 2025 г. на церемония в Рабат снощи.

Неймар отбеляза първия си гол след завръщане от контузия (ВИДЕО)

Нападателят Неймар вкара  първия си гол след дълго възстановяване от контузия.

Ашраф Хакими бе избран за футболист на годината в Африка

Мароканецът изпревари Мохамед Салах за наградата

Ирак и Конго с едни гърди напред по пътя за Световното по футбол

Отборите на Ирак и Демократична република Конго ще бъдат поставени при жребия за междуконтиненталния плейоф, който ще определи последните два участника на световното първенство по футбол в САЩ, Мексико и Канада през 2026 година.

Нидерландец ще стане най-възрастният треньор на Световно първенство

Дик Адвокаат ще води Кюрасао на Мондиал 2026