Мениджърът на Челси скочи срещу организаторите на Световното клубно

Мениджърът на Челси скочи срещу организаторите на Световното клубно
Източник: БГНЕС

След поредното забавяне заради лоши метеорологични условия

Мениджърът на Челси Енцо Мареска разкритикува организаторите след двучасово забавяне поради лоши метеорологични условия при победата на отбора над Бенфика на осминафиналите на Световното клубно първенство. Той намекна, че САЩ не са подходяща страна за състезанието - година преди да бъдат домакини на Световното първенство за мъже.

Челси спечели срещу Бенфика с 4:1 след продълженията, за да се класира за четвъртфиналите в мач, който приключи четири часа и 39 минути след началото му, след двучасово прекъсване поради предупреждение за буря.

Това беше шести път, в който мач в турнира с участието на 32 клуба беше спрян поради лошо време.

"За мен лично това не е футбол", каза Мареска на пресконференция.

"Мисля, че е някаква шега. Не е футбол. Мога да разбера, че от съображения за сигурност трябва да се спре срещата. Но ако се спрат седем или осем мача, това означава, че вероятно не е правилното място за провеждане на това състезание. Това е фантастичен турнир. Това е Световното клубно първенство, всички най-добри клубове са тук", добави той.

"Но шест, седем мача прекратени? Това не е нормално. На Световно първенство колко мача се прекъсват? Вероятно нула. На Европейско първенство, колко мача? Нула. Тук има някакъв проблем", заяви още Мареска.

Челси водеше с 1:0, когато играчите бяха помолени да напуснат терена и играта беше подновена почти два часа по-късно.

"Мачът беше много добър в продължение на 85 минути, след това спряхме за два часа, а когато започнахме, беше съвсем различен мач. Не е същото, защото се нарушава темпото", каза Мареска.

В следващия си мач от четвъртфиналите на първенството Челси ще играе с бразилския Палмейрас. Според букмейкъра WINBET "сините" са фаворити в двубоя. Вероятността за победа на Челси е 48,2 процента. Шансовете за равенство са 29,9%, а за успех на Палмейрас 26,3%. Мачът е насрочен за 5 юли от 4,00 часа. 

Съдията на финала на Мондиал 2026 приключи кариерата си

Главният арбитър на финала на футболния Мондиал 2026 Славко Винчич приключи съдийската си кариера на 46-годишна възраст, съобщи пресслужбата на словенския футболен съюз.

Неймар се завърна с два гола след Мондиал 2026

Неймар се завърна по впечатляващ начин в състава на Сантос, като отбеляза и двата гола за своя тим при равенството 2:2 срещу Шапекоензе в двубой от 20-ия кръг на бразилската Серия А.

Откритие на Мондиал 2026 ще играе в южноамерикански гранд

Возиня се договори с Коло Коло

Де ла Фуенте за сбиването след финала: Недопустимо и неприемливо

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте коментира поведението на играчите на аржентинския национален отбор след финала на Световното първенство по футбол

Япония ще смени националния си селекционер

Хаджиме Мориясу ще остане начело на националния отбор на Япония до края Купата на Азия през следващата година и ще бъде заменен от Го Ойва след турнира, съобщиха от футболната федерация на страната, цитирани от агенция Ройтерс

Гризман се разписа в дебюта си в МЛС

При убедителна победа на Орландо Сити