Меси и Суарес готови за игра

Меси и Суарес готови за игра

При откриването на сезона в САЩ Интер Маями среща Реал Солт Лейк

Лионел Меси и новото попълнение Луис Саурес ще водят Интер Маями и в предстоящия нов сезон в американската Мейджър Лийг Сокър, пише агенция ДПА.

Очаква се лигата да привлече повече интерес отвсякога в навечерието на 29-ия си сезон, който стартира тази нощ с мач между Интер Маями и Реал Солт Лейк във Форт Лодърдейл.

Не само, че осемкратният носител на Златната топка Меси е здрав за двубоя, но Суарес вероятно ще направи официалния си дебют след трансфера във Флорида от бразилския Гремио.

"Те са готови за игра", коментира старши треньорът на Интер Маями Тата Мартино по повод Меси и Суарес.

"Ако се изисква да играят 90 минути, това ще бъде преценено според нуждите на тима", добави Мартино.

Луис Суарес се превърна в последния бивш футболист на Барселона, който се присъедини към Интер Маями след Лионел Меси, Серхио Бускетс и Жорди Алба.

"Това е страхотно, всичко е много позитивно. Когато дойдохме тук, заварихме нов треньор, футболисти и екип, които са изключителни. Като семейство. Отнасят се с нас много добре", каза Жорди Алба и добави: "За Луис, извън факта, че сме приятели, мога да кажа, че ще ни донесе много в атака, защото е чудесен играч."

"По-младите футболисти винаги слушат, когато говорим, а и ние сме тук да им даваме съвето. Всички се разбираме много добре. Във всички отбори има ветерани и млади състезатели, а ползата за тима е да изгради позитивна атмосфера", заяви Алба.

Меси, Бускетс и Алба вече спечелиха първия си трофей с Маями през миналата година, когато триумфираха в турнира за Купата на лигите.

"Имаме доста големи играчи, но това не ознавама нищо. Трябва да покажеш какво можеш. Ще ни бъде трудно, но да се надяваме, че можем да спечелим още титли. Разбирам ентусиазма на феновете и очакванията, които имат към отбор, но ние трябва да го покажем на терена и мисля, че сме на добър път", коментира още бившият испански национал.

Канада разплака Южна Африка в добавеното време и е на 1/8-финал (ВИДЕО)

“Кленовите листа” продължават приказката си на Мондиал 2026

Президентът на Южна Корея поиска разследване след отпадането от Мондиала

Отпадането на Южна Корея от Мондиал 2026 предизвика реакция на най-високо държавно ниво

Левандовски се разбра с Чикаго Файър

Полската звезда Роберт Левандовски е на прага на преместване в САЩ, за да се присъедини към Чикаго Файър, съобщиха телевизионният оператор Sky и порталът The Athletic

Селекционерът на Южна Корея подаде оставка

Причината се крие в незадоволителното представяне на Мондиал 2026

Opta предсказа кой ще е световен шампион

Мондиал 2026 влиза в най-важната си фаза, а суперкомпютърът на Opta вече подреди фаворитите за световната титла преди началото на елиминациите

НА ЖИВО: Южна Африка - Канада 0:1

Следете мача от Мондиал 2026 на живо с нас тук