Меси пристигна в Пекин за приятелски мач

Меси пристигна в Пекин за приятелски мач

След приятелската среща той ще замине към САЩ

Аржентинската суперзвезда Лионел Меси пристигна в Пекин в събота за приятелски мач, преди да пътува за САЩ, за да се присъедини към отбора на Мейджър Лийг Сокър Интер Маями като свободен агент, съобщи Ройтерс.

Пристигането му беше обявено в публикация в официалния сайт на социалната медия Weibo на организатора International Football Invitation с видео на играчи, слизащи от самолет, преди мача Аржентина - Австралия в четвъртък на наскоро реконструирания стадион в китайската столица.

Меси, който спечели Световната титла в Катар през декември и е смятан за един от великите играчи за всички времена, потвърди тази седмица, че ще напусне френския шампион Пари Сен Жермен и ще отиде в първенството на САЩ.

Това е седмата визита на капитана на Аржентина в Китай и първата му от 2017 година. Той получаваше пламенно посрещане при всяко от предишните си посещения в Китай, където има огромна база от футболни фенове.

Австралия и Аржентина се срещнаха за последно на Световното първенство през 2022 година в Катар на осминафиналите, където Меси се записа сред голмайсторите, като отборът му спечели с 2:1.

Треньорът на  Кот д'Ивоар: Футболистите осъзнават, че са близо до историята

Националният отбор по футбол на Кот д'Ивоар намери успешен дом в района на Филаделфия, където тренира и остана в региона, като дори изигра приятелски мач, който привлече около 10 000 фенове.

ФИФА сменя правило по средата на Мондиала

ФИФА иска да промени правилото за хвърлянето на монета преди изпълнението на дузпи на Световното първенство по футбол, пише ДПА.

Краят на една приказка в Група J и решителен сблъсък, който ще реши съдбата на Алжир и Австрия

Австрия и Алжир влизат в директен сблъсък за второто място

Винисиус: Завръщането на Неймар беше вълшебно!

Той е идол за цяла Бразилия

Меси се оттегля с Олимпийски игри

Голмайстор номер 1 на световните първенства - Лионел Меси, е насочил поглед към Олимпийските игри в Лос Анджелис през 2028 година, където би желал да сложи край на впечатляващата си международна кариера.

Винченцо Монтела иска уважение за турските футболни национали

Селекционерът на турския национален отбор по футбол Винченцо Монтела призова медии и фенове да покажат по-голямо уважение към неговите играчи и заяви, че че те са дали всичко от себе си „въпреки разочароващата кампания на Световното първенство" и не трябва да бъдат подлагани на лични нападки.