Меси се контузи (ВИДЕО)

Меси се контузи (ВИДЕО)

Принудителна смяна за аржентинската звезда

Лео Меси получи травма и беше принудително заменен в мача на неговия Интер Маями срещу ФК Торонто от поредния кръг на Мейджър Лийг Сокър.

Аржентинската звезда напусна терена в края на първото полувреме, но това не се оказа фатално за "чаплите", които спечелиха с 4:0 и заемат 13-о място в класирането на Източната конференция.

Меси не игра в предишния мач на Интер Маями - победата с 3:2 над Спортинг Канзас Сити, но днес се завърна сред титулярите. Световният шампион в няколко ситуации показа блестящата си техника, а веднъж остави на тревата двама противникови футболисти, които се опитваха да го спрат.

В 37-ата минута Меси поиска смяна и отстъпи мястото си на Робърт Тейлър, като преди това сложи капитанската лента на ръката на ДеАндре Йедлин. Лео остана известно време на скамейката, след което напусна стадиона. Контузията не изглежда сериозна и най-вероятно става дума за мускулно разтежение.

Малко преди Меси заради травма беше сменен и Жорди Алба. Интер Маями обаче поведе в самия край на полувремето с попадение на Факундо Фариас. В 54-ата минута Тейлър удвои след асистенция на Ноа Алън, а друга резерва - Бенджамин Кремаски, направи резултата класически в 73-ата минута. Разгрома оформи Робърт Тейлър в 87-ата минута.

За ФК Торонто играха бившите италиански национали Лоренцо Инсиние и Федерико Бернардески. Канадският тим е в изключително слаба форма и се намира на последното 15-о място в Източната конференция с 22 точки.

Следащият мач на Интер Маями е гостуване на Орландо Сити на 25 септември.

Бензема: Ал Хилал е Реал Мадрид на Азия

Носителят на “Златната топка” за 2022 г. - Карим Бензема, определи новия си клуб Ал Хилал като “Реал Мадрид на Азия”

Нюелс Олд Бойс потвърдиха: Работим по завръщането на Лео Меси

Нюелс Олд Бойс - клубът, в който Лионел Меси прави първите си стъпки във футбола, работи по евентуалното привличане на легендата обратно в тима

Аржентина трепери: Лео Меси може да се завърне в родния си клуб!

Аржентинският футбол се готви за истинска бомба в бъдеще – опит да върне у дома световния шампион Лионел Меси

Роналдо обмисля да напусне Ал Насър

Гневът на Кристиано Роналдо към управлението на Ал-Насър е толкова голям, че португалецът сериозно обмисля възможността да напусне през лятото

Роналдо не се яви на тренировка на Ал Насър

Португалецът продължава да бойкотира саудитския клуб

Бензема финализира трансфера си в Ал Хилал

От Ал Итихад