Меси: Световното в Катар ще е последното в кариерата ми

Меси: Световното в Катар ще е последното в кариерата ми

Аржентина има добри шансове да спечели титлата в Катар, смята Лео

Капитанът на националния отбор на Аржентина по футбол Лионел Меси заяви, че брои дните до Световното първенство по футбол в Катар и вярва, че тимът му има добри шансове да спечели титлата.

Меси, за когото това ще бъде шесто Световно първенство, каза пред микрофоните на Star+, че се чувства нервен преди турнира, но в добро настроение.

Аржентина ще пристигне в Катар със самочувствието на отбор, спечелил Копа Америтка през 2021 година, когато се наложи във финала над домакина Бразилия. Той вярва, че това е повратна точка за тима след няколко години на пропуснати шансове.

"На Световно първенство може да се случи всичко. Мачовете са много тежки. Фаворитите невинаги печелят", смята Меси.

"Не знам дали сме фаворити, но Аржентина винаги е сред кандидатите заради историята си. Дори сега повече заради периода, но не сме фаворит. Мисля, че има други отбори, които са над нас", призна той и добави, че се чувства готов физически за Катар.

„Чувствам се добре физически, успях да направя много добра предсезонна подготовка тази година – случаят не бе такъв предишната. Беше важно да стартирам по различен начин, с положителна настройка и много ентусиазъм“, каза още капитанът на Аржентина. „Албиселесте“, които са световни шампиони от 1978 и 1986, попадна в група С на Световното заедно с Мексико, Полша и Саудитска Арабия.

35-годишният нападател потвърди, че това ще бъде последното му Световно първенство, като добави, че е в добра физическа форма след отличната предсезонна подготовка за разликата от миналата година, когато се премести от Барселона в Пари Сен Жермен.

Постиженията на Меси с клубните му отбори са в ярък контрасти с тези в националния тим.

Аржентина бе на три финала, но загуби последователно от Германия на Световното първенство през 2014 година, както и два пъти от Чили на Копа Америка през 2015-а и 2016-а.

Норвегия ще празнува Мондиал 2026 с бира в ръка

Министър-председателят на Норвегия Йонас Гар Стьоре обеща да намери начин феновете да могат да консумират алкохол по време на късните мачове на националния отбор на Световното първенство по футбол догодина.

Инфантино бе обвинен за нарушаване на правилата на ФИФА

Причината е свързана с Доналд Тръмп

Бивша звезда във ВЛ се завърна в националния си отбор

Край на двугодишната пауза за Уилфред Заха

Меси пак влезе в историята на МЛС (ВИДЕО)

След като спечели шампионската титла с Интер Маями, Лионел Меси очаквано взе и приза за Най-полезен играч в Мейджър Лийг Сокър

Неймар: Сърцето ми винаги ще принадлежи на Сантос

Нападателят на Сантос Неймар сподели емоциите си след мача от 38-ия кръг на бразилското първенство, в който неговият отбор победи Крузейро с 3:0.

Официално: Серхио Рамос остана без отбор

Да, това беше последният ми мач, призна бранителят

Интер Маями стигна до титлата в МЛС, Меси герой

Трета купа за аржентинеца в САЩ

Меси и Интер Маями триумфира в МЛС (ВИДЕО)

Две асистенции на аржентинеца за успеха

Стоичков с важна роля преди Световното (ПЪЛНА ПРОГРАМА)

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков взе участие в церемонията, на която ФИФА официално представи програмата по дни и часове на Мондиал 2026 следващото лято.