Меси вкара два и подаде за трети при пробеда на Интер Маями

Аржентинецът отново блести

Интер Маями победи Нешвил с 3:1 като домакин на стадион "Чейс" в мач от редовния сезон в Мейджър Лийг Сокър. Лионел Меси вкара два от головете за Интер и асистира за третия.

Аржентинецът вече има 9 гола и 5 асистенции за своите 9 мача във всички турнири за тима от Маями.

Преди да са изминали и 120 секунди от началото на срещата, Франко Негри си отбеляза автогол, с който гостите поведоха рано.

Още в 5-ата минута Нешвил можеше да удвои преднината си, но това не се случи.

Лионел Меси се разписа в 11-ата минута и възстанови паритета.

В 39-ата минута Интер Маями осъществи пълен обрат, когато Лионел Меси центрира от корнер към Серхио Бускетс, който с глава отклони топката във вратата.

Интер Маями изпълни дузпа, след като Леонардо Афонсо бе съборен в наказателното поле на Нешвил. Лионел Меси изпълни дузпата и оформи крайното 3:1 в полза на своя тим 81-вата минута.

Следващият двубой на Интер Маями е на 28 април срещу Ню Ингланд Революшън.