Националният отбор на Австралия по футбол с нов треньор

Националният отбор на Австралия по футбол с нов треньор

Вижте кой е той

Тони Попович ще бъде следващият селекционер на австралийския национален отбор, съобщава Футбол Австралия. 51-годишният специалист заменя Греъм Арнолд, който напусна поста преди няколко дни по средата на квалификациите за Световно първенство.

"Попович знае за отговорността в националния тим. Той ще изведе футболистите в решителния трети кръг от мачовете, които може да ни класират за Мондиал 2026", се казва в съобщението на австралийската футболна централа.

"Кенгурата" допуснаха изненадваща загуба у дома с 0:1 през септември и Арнолд подаде оставка. През октомври австралийският отбор ще се изправи срещу Китай и Япония в следващите си двубои.

"Тони е доказан лидер. Неговите качества и познания за футбола ни, играчите ни го правят идеален избор за работата на треньор. Притежава сериозен опит на международно ниво", заяви шефът на Футбол Австралия Джеймс Джонсън.

Във футболната си кариера Попович има 58 мача и 8 гола за Австралия в периода 1995-2006 година. Като треньор той е водил Мелбърн Виктъри, Ксанти, Пърт Глори и Карабюкспор.

Меси се върна и Интер Маями пак победи

Лионел Меси вкара гол и даде асистенция за победата на Интер Маями с 3:1 над Сиатъл Саундърс в двубой от редовния сезон на Мейджър Лийг Сокър

Бивш вратар на Лудогорец спаси дузпа на Меси

Интер Маями с тежка загуба от Шарлът

Анчелоти: Всички знаят колко е добър Неймар

Карло Анчелоти отговори на въпрос за бъдещето на нападателя Неймар в състава на Бразилия

Официално: Антони Марсиал има нов клуб

Нападателят подписа в Мексико

Синът на Роналдиньо подписа едногодишен договор с Хъл Сити

Жоао Мендес, синът на бразилската легенда Роналдиньо, подписа едногодишен договор с Хъл Сити, съобщиха от клуба от Чемпиъншип.

Над 1.5 милиона фенове са се регистрирали през първите 24 часа за лотарията за билети за Мондиал 2026

Международната футболна федерация (ФИФА) съобщи, че над 1.5 милиона фенове са се регистрирали през първите 24 часа за лотарията за билети за Световното първенство догодина.

Отборите на Венецуела и Перу уволниха треньорите си

Не успяха да се класират за Световното първенство по футбол през 2026 година - следват уволнения

Аржентина без Меси загуби от Еквадор

Макар да си беше осигурил класирането за Мондиал 2026 и първото място в квалификациите от зона „КОНМЕБОЛ“, световният шампион Аржентина допусна неочаквана загуба с минималното 0:1 при визитата си на Еквадор

ОБЗОР: Боливия удари Бразилия и изхвърли Макун и Венецуела от плейофа (ВИДЕО)

В навечерието на заключителния кръг от световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ шестте директни квоти вече бяха разпределени