Нигерия пристигна с два дни закъснение в Бразилия

Нигерия пристигна с два дни закъснение в Бразилия

"Суперорлите" ще играят срещу Хаити само 36 часа след кацането си за Купата на конфедерациите

Нигерия е последният от осемте отбора-участници в турнира за купата на конфедерациите, който пристигна в Бразилия през нощта на събота срещу неделя с два дни закъснение от предварително обявената дата, съобщи агенция Франс прес от Бело Оризонте.

"Суперорлите" трябваше да пристигнат в четвъртък, но пътуването закъсня заради конфликт между футболистите и федерацията за премиите за равния мач с Намибия (1:1) в рамките на квалификациите за Мондиал-2014. Шампионите на Африка, отказаха предложените им от федерацията премии от 2500 щатски долара на играч.

Играчите най-после се съгласиха да пътуват за Бразилия и пристигнха в Бело Оризонте в 03,00 часа местно време с полет през Йоханесбург и Сао Пауло.

Отборът на старши треньора Стивън Кеши ще играе първия си мач на турнира за купата на конфедерациите срещу Таити в понеделник, 26-ти юни, тоест само 36 часа след пристигането в Бразилия.

Малага се оттегли от домакинство на Световното през 2030 г.

Испанският град Малага се оттегли от домакините на Световното първенство по футбол през 2030, след като проектът за реконструкция на стадиона пропадна.

Американец с български произход вкарва в МЛС (ВИДЕО)

Американецът от български произход Индиана Василев и Бруно Дамиани вкараха головете през първото полувреме за победата на Филаделфия над Ню Йорк Ред Булс с 2:0 в Мейджър Лийг Сокър

Меси за пети път с два гола през сезона (ВИДЕО)

Аржентинската суперзвезда Лионел Меси отново вкара два гола - за пети път през сезона, при победата на свой отбор Интер Маями срещу Нешвил с 2:1 в Мейджър Лийг Сокър.

Инфантино: Златната ера във футбола започна, Тръмп ще гледа финала на Световното клубно

Шефът на ФИФА говори пред легенди като Стоичков, Роналдо, Баджо, Дел Пиеро и Кака

Капитанът на ПСЖ: Златна възможност

Капитанът на Пари Сен Жермен Маркиньос призова съотборниците си да грабнат "златната възможност" на Световното клубно първенство и да напишат история, предаде ДПА.

Луис Енрике: Челси имат голям отбор

Финалът на Световното първенство срещу Челси "няма да бъде формалност" според треньора на Пари Сен Жермен Луис Енрике, съобщава АФП.

Треньорът на Челси сравни финала с ПСЖ с партия шах

Мендижърът на Челси Енцо Мареска сравни финала с Пари Сен Жермен на Световното клубно първенство с партия шахмат, предаде Ройтерс.

Неймар записа гол и асистенция при победа на Сантос

Неймар се отчете с гол и асистенция при победата на Сантос срещу Деспортива Феровиариа с 3:1 в Кариасика.

Масчерано отсече: Меси е най-добрият в историята

Старши треньорът на Интер Маями Хавиер Масчерано похвали представянето на Лионел Меси след победата с 2:1 над Ню Инглънд Революшън в редовния сезон на МЛС