Нов трус в китайския футбол

Нов трус в китайския футбол

Грандът ФК Гуанджоу остана без лиценз

Грандът ФК Гуанджоу остана без лиценз за професионалния футбол за 2025 година, след като Китайската футболна федерация констатира сериозни финансови проблеми в клуба.

Освен бившия шампион на Азия, същата съдба споходи още Цанджоу Майти Лайнъс и треторазредния Унан Цянтао.

"Клубът положи много усилия, за да получи достъп до професионалната лига през новия сезон, но поради големия дълг събраните средства не са достатъчни“, се казва в изявление на Гуанджоу.

"Съжаляваме, че не успяхме да го направим, затова нашите най-искрени извинения към феновете и хората от всички сфери на живота, които подкрепят клуба. В същото време ви благодарим за вашето разбиране и толерантност. Ние няма да променим първоначалното си намерение и ще направим всичко възможно да се справим с последствията и да подкрепим развитието на китайския футбол и футбола в Гуанджоу", се казва още в изявлението.

През годините треньори на Гуанджоу са били Марчеро Липи и Луис Фелипе Сколари, а клубът вадеше колосални суми за футболисти и треньори.

Масчерано: Трябваше да говорим само за футбол с Тръмп, но се оказа различно

Старши треньорът на Интер Маями Хавиер Масчерано каза, че отборът не е знаел какво ще каже президентът на САЩ Доналд Тръмп на срещата в Белия дом.

Разкриха колко печели Лео Меси

Собственикът на Интер Маями Хорхе Мас разкри колко печели годишно аржентинският нападател Лионел Меси. Футболистът играе за представителя на МЛС на САЩ и Канада от лятото на 2023 г. и е вдигнал четири трофея с клуба.

Краев вкара при загуба в Австралия

Божидар Краев се разписа при поражението на Уестърн Сидни Уондърърс с 1:2 от Нюкасъл Джетс като гост в двубой от 20-ия кръг на австралийската елитна дивизия.

Марин Петков пак блести в Саудитска Арабия (ВИДЕО)

Бившият капитан на Левски принуди вратар да си вкара автогол

Роналдо с по-тежка контузия от очакваното

Нападателят пътува до Испания

Тръмп посрещна Меси в Белия дом, не знаел

Президентът на САЩ Доналд Тръмп посрещна Лионел Меси и Интер Маями в Белия дом, но призна, че не е имал представа, че един от най-великите футболисти в историята ще гостува, докато синът му не му съобщава.