Общо 33 български съдии ще ръководят международни мачове

Общо 33 български съдии ще ръководят международни мачове

ФИФА одобри имената, вижте ги

Съдийската комисия на ФИФА одобри общо 33 български рефери за международната сцена през идната 2023 г.

Така страната ни ще има с двама съдии повече на международното поле спрямо момента и с четирима повече VAR арбитри, отколкото през 2022 г.

Общо 9 родни имена бяха одобрени от световната централа за ръководещи съдии, в това число и 3 дами – Георги Кабаков, Георги Давидов, Никола Попов, Драгомир Драганов, Волен Чинков, Радослав Гидженов, Християна Гутева, Кристина Георгиева и Галя Ечева. Кабаков и Драганов попадат и в списъка с VAR съдиите ни, заедно с Ивайло Стоянов, Георги Димитров и Васимир Ел Хатиб.

Асистент арбитрите ни пък ще са общо 14, включително и 4 жени.

Ръководещи съдии:

1. Георги КАБАКОВ

2. Георги ДАВИДОВ

3. Никола ПОПОВ

4. Драгомир ДРАГАНОВ

5. Волен ЧИНКОВ

6. Радослав ГИДЖЕНОВ

7. Християна ГУТЕВА

8. Кристина ГЕОРГИЕВА

9. Галя ЕЧЕВА

Асистент съдии:

1. Мартин МАРГАРИТОВ

2. Диян ВЪЛКОВ

3. Дениз СОКОЛОВ

4. Мирослав ИВАНОВ

5. Иво КОЛЕВ

6. Георги ТОДОРОВ

7. Мартин ВЕНЕВ

8. Георги ДОЙНОВ

9. Петър МИТРЕВ

10. Христо ХАДЖИЙСКИ

11. Павлета РАШКОВА

12. Екатерина ПЕТКОВА

13. Дориета ВЪЛЕВА

14. Лилия ДУМБАЛАКОВА

VAR Съдии:

1. Ивайло СТОЯНОВ

2. Георги КАБАКОВ

3. Георги ДИМИТРОВ

4. Драгомир ДРАГАНОВ

5. Васимир ЕЛ ХАТИБ

Футзал съдии:

1. Калоян КИРИЛОВ

2. Траян ЕНЧЕВ

3. Иво ЦЕНОВ

4. Иван ИВАНОВ

Плажен футбол съдии:

1. Владимир ТАШКОВ

2. Иван ХРИСТОВ

3. Стоян АРСОВ

Инфантино задейства плана за Мондиал с 64 отбора

Президентът на ФИФА Джани Инфантино продължава да подкрепя възможността броят на участниците на световните първенства да бъде увеличен до 64, твърди The Times

Разкриха цялата грозна истина за смъртта на Марадона

Делото за кончината на Диего Марадона навлезе в драматична фаза след ключови съдебни разкрития, уличаващи лекуващия го медицински екип в престъпна небрежност.

Меси отново на терена след загубата на баща си

Аржентинският маестро Лионел Меси се появи на терена след почивката за Интер Маями в двубоя срещу мексиканския Леон от турнира за Купата на Лигите.

Меси с трогателно послание до баща си

“Ти беше баща, приятел и представител, ти беше всичко”

Инфантино обеща на Мексико КОНМЕБОЛ в замяна на подкрепа

Мексико се стреми да напусне КОНКАКАФ поради лоши отношения между националната асоциация и управителния орган

Алексис Санчес потегля към Канада

Чилийската футболна звезда Алексис Санчес е напът да продължи кариерата си в Мейджър Лийг Сокър (МЛС), като се присъедини към канадския клуб Монреал, който ще го привлече със свободен трансфер, съобщи Фабрицио Романо